zelenjavne kašice

To morate vedeti, preden dojenčku ponudite jajce
Nameravate uvesti jajca v otrokovo prehrano? Navajamo zdravstvena tveganja, ki jih lahko ta odločitev prinese in ključni nasveti za varno uvajanje tega živila v otrokovo prehrano.

Tako lahko okrepite imunski sistem svojega malčka
V mrzlih dneh je izjemnega pomena okrepljen imunski sistem, ki se bo najverjetneje moral spopasti z raznimi virusi in prehladnimi obolenji. Zato je pomembno, da poskrbite za zadostno gibanje in raznoliko prehrano vseh družinskih članov, še posebej najmlajših.

Okusne jedi, ki jih naredite iz ostankov otroških kašic
Otroške kašice so lahko odlična izbira za obrok, ki ga vaš otrok z veseljem poje do konca. Vendar pa se pogosto zgodi, da se shramba napolni z lončki hrane, ki jih otrok ne mara ali pa jih je že prerasel. Kaj storiti z vsemi temi ostanki? Ne skrbite, ne bomo vam svetovali, da jih vržete stran! Pripravili smo nekaj ustvarjalnih in uporabnih idej, kako lahko ostanke otroške hrane spremenite v okusne jedi za vso družino.

Ti prigrizki so idealni za majhne otroke
Potovanja z otroki so lahko polna nepozabnih trenutkov. A če ste že kdaj potovali z njimi, veste, da je hrana nepogrešljiv del te izkušnje. Otroci so v fazi intenzivne rasti in razvoja, kar pomeni, da njihove potrebe po kalorijah močno presegajo njihovo velikost. Poleg tega imajo otroci manjše želodce, kar pomeni, da je praktično nemogoče vse dnevne potrebe po hrani zadovoljiti s tremi glavnimi obroki. V članku bomo predstavili nekaj praktičnih nasvetov za planiranje in idej za prigrizke, ki bodo poskrbeli, da bodo vaši najmlajši med potovanjem siti, zadovoljni in polni energije.

To je najljubša hrana dojenčkov
Ko dojenček dopolni šest mesecev, začne izgubljati refleks metanja goste hrane iz ust in takrat je pravi čas, da ga začnete navajati na prve žličke goste hrane. Sprva lahko pričakujete, da bo otrok novo hrano zavračal, zato je pri uvajanju potrebna velika mera potrpežljivosti in razumevanja. Prvi stiki z gosto hrano so namenjeni predvsem učenju in raziskovanju novih okusov in tekstur ter ne toliko zagotavljanju vseh potrebnih hranil. Zato je pomembno, da k uvajanju goste hrane pristopite počasi in ste hkrati pozorni na stvari, o katerih pišemo v nadaljevanju članka.

10 pravil dodajanja goste hrane
Prva hrana, ki jo dojenčku ponudimo, naj bo enostavna, okus pa naj bo nevtralen, da se ga bo otrok lažje navadil. Kakšna so še priporočila pri uvajanju goste hrane? Preverite v spodnjih vrsticah.

Spoznanja, ki lajšajo materinstvo
Nenehno hrepenenje po popolnosti in doseganju nemogočega, je tisto, kar naša življenja dela prazna. Zavedanje, da je življenje prekratko, da bi stremeli k popolnosti, pa je tisto, zaradi katerega naša življenja postanejo pisana, zabavna in veliko bolj sproščena.

Kdaj lahko otroku ponudimo riž, med in meso?
Z uvajanjem goste hrane moramo biti potrpežljivi in previdni. Ker dojenčkovo črevesje še ni povsem razvito in odporno, je potrebno začeti z enostavno prebavljivo hrano, ki bo tudi manj verjetneje povzročala alergijske reakcije.

Tako boste postavili temelje zdrave prehrane
Otrok potrebuje kakovostno prehrano, s katero bo krepak in kos vsem izzivom, ki so pred njim. Nemalokrat pa imamo težave, da nahranimo njegov želodček z vsemi hranili, ki jih njegovo telo nujno potrebuje za zdrav razvoj.

Meso – je res nujno?
Nedvomno bo dojenček zrasel in postal krepak tudi brez mesa, vendar gre z njim nekoliko lažje. Obstaja kar nekaj razlogov, zakaj je dobro, da dojenčka, ko malo zraste, hranite tudi z mesom.

Tudi starši lahko vplivajo na alergije pri dojenčkih
Ker Imunski sistem otroka najprej dozori v prebavilih, smo se z dr. Tadejem Avčinom pogovarjali o tem, kakšno hrano morajo izbirati starši, da bo njihov dojenček manj dovzeten za alergije.