Bibaleze.si

Kako lahko otrok vzljubi matematiko?

N. K.

Malček

0
11. 11. 2014 08.05

Roko na srce – veliko otrok ne mara matematike, ker mislijo, da so za njih računske operacije pretežke. Zato je pomembno, da jim starši že od prvega razreda pomagate, da vzljubijo številke, odštevanje, seštevanje, množenje, deljenje.

Naj vam otrok pove, česa ne mara pri matematiki, pri čem ima še posebej težave.


Spodbuda in pohvala

Ko otrok ne obvlada določene matematične snovi, ga spodbujajte, da jo osvoji. Vaja dela mojstra! Prav tako ga pohvalite, ko bo uspešno rešil matematični test.

Naj vam otrok pove, česa ne mara pri matematiki, pri čem ima še posebej težave.
Naj vam otrok pove, česa ne mara pri matematiki, pri čem ima še posebej težave.FOTO: iStockphoto

Redno reševanje domačih nalog

Če bo otrok redno reševal domače naloge iz matematike, pri sami snovi ne bo imel toliko težav. Če nečesa ne razume, mu svetujte, pomagajte, razložite ... Pomembno je le, da nalog ne rešujete vi, ampak z otrokom samo sodelujete.

Resnične situacije v življenju

Otroku razložite, da mu matematika lahko pomaga pri reševanju vsakodnevnih težav tudi v povsem preprostih vsakdanjih situacijah. Predstavite mu konkretne situacije, ko bo moral računati. Recimo – ko bo praznoval rojstni dan, bo treba torto razdeliti na toliko kosov, kolikor je povabljencev.

Pogovor

Naj vam otrok pove, česa ne mara pri matematiki, pri čem ima še posebej težave. Skozi dolg in podroben razgovor pridite do določenih rešitev. Verjeli ali ne, tudi pogovor med otrokom in starši lahko vodi k ljubezni do matematike.

Zapravljanje

Matematičnih računov se lahko lotite tudi po zapravljanju. Skupaj z otrokom ugotovite, koliko ste dali denarja v eni trgovini in koliko v drugi, koliko vam je še ostalo ... Razložite mu tudi, kaj pomeni znižanje določenega artikla, koliko denarja lahko na ta način privarčuje.

Matematika je lahko tudi zabavna.
Matematika je lahko tudi zabavna.FOTO: iStockphoto

Ura

Naj se vaš otrok nauči povedati, koliko je ura, tako da pogleda na analogno ali digitalno uro. Razložite mu pojme, kot so sekunda, minuta, ura, dan in kako so med seboj povezani.

Družabne in spletne igre

Pri številnih družabnih igrah, med drugim tudi pri Človek ne jezi se, je treba šteti. Matematika je prav tako lahko zabavna!
Na svetovnem spletu lahko otroku poiščete številne igre, pri katerih bo moral uporabljati znanje matematike, a se ob njih ne bo kratkočasil.

Govorilne ure

Na govorilnih urah se z učiteljem pogovorite o otrokovem zanju iz matematike. Če ima težave, je priporočljivo, da to vi veste. Da bo hitreje osvojil snov, ki mu ne gre dobro od rok, lahko obiskuje dopolnilni pouk, pomaga mu lahko učenec iz višjega razreda ali pa mu poiščite inštruktorja, s katerim bo skupaj predelal matematični delovni zvezek in knjigo.
 

Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 835