
V učnem kotičku, bodisi v otroški bodisi v dnevni sobi, morajo biti poleg pisalne mize udoben stol, predalnik in police. V fotogaleriji si lahko ogledate nekaj namigov za ureditev učnega kotička, preberite pa si tudi koristne namige o velikosti in namestitvi pohištva.
Priporočena velikost mize
Strokovnjaki so ugotovili, da mora biti miza dolga najmanj 100 cm in široka od 60 do 70 cm, kajti le tako bo lahko imel otrok hkrati odprt zvezek in knjigo, na njej zložene posodice s svinčniki in barvicami. Če ste zagovornik računalnika in želite, da ga ima vaš otrok na pisalni mizi, potem morate kupiti večjo, dolgo vsaj 150 cm.
Položaj
Zelo pomembno je, da je miza postavljena tja, kamor bo skozi okno prišlo dovolj svetlobe. Na položaj mize tudi vpliva, ali je otrok desničar ali levičar. Potrebuje tudi namizno svetilko, manjši reflektor, ki osvetljuje delovno površino.
Če morate v sobo postaviti dve pisalni mizi, to storite vzporedno, lahko pa izberete kot 90 stopinj. Absolutno glejte, da bosta imela oba dovolj osvetljeni površini.
Urejenost
Za boljšo organiziranost zraven postavite predalnik, lahko tudi komodo pod mizo ali zraven nje, seveda če imate za to dovolj prostora. Idealen je takšen s koleščki, saj ga lahko premikate.
Že na začetku šolanja se odločite za dolge in široke police, saj se bo v višjih razredih nabralo ogromno knjig. Strokovnjaki za razporeditev v prostoru predlagajo, da visijo nad mizo, ker se tako delovni in učni prostor osredotoči na en kotiček v sobi. Če pa niste navdušeni nad njimi, so odlična rešitev za urejenost v sobi velike škatle, zaboji.
Za večjo motivacijo nad črkami in številkami lahko imajo najmlajši šolarji na steni obešeno tablo, zraven pa krede.
Zakaj pisalna miza ne sme biti ob oknu?
Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV