
Igrača ni prestala mehanskih testiranj, saj so nastali ostri robovi, ki lahko povzročijo ureznine. Izdelek ni skladen z Uredbo o varnosti igrač (Uradni list RS, št. 34/2011s spr.).
Potrošnikom, ki so omenjene izdelke kupili svetujemo, naj jih ne uporabljajo in naj jih vrnejo prodajalcu.
Na kaj je treba biti pozoren pri nakupu igračke? ►Igrača mora biti izdelana v skladu z evropskimi standardi, kar označuje kratica CE. ►Preberite, za katero starost je igrača primerna. Če je za otroke starejše od treh let, potem vsebuje manjše delce in je ne dajajte dojenčku. ►Kupite kakovostno igračko in ne takšne, ki bo v nekaj dneh razpadla ali se pokvarila. ►Mlajšim otrokom ne kupujte takšnih igrač, ki so primerne za starejše, ker bodo v igri, raziskovanju z njimi lahko doživeli poraz. V igri mora otrok uživati. ►Nabavite takšne igrače, ki spodbujajo tako grobo kot tudi fino motoriko. Spodbujajte otrokov razvoj! ♦Igrače, ki spodbujajo razumevanje sveta, so: ropotuljice, igračke za kopanje, grizala, lončki,ki se zlagajo eden na drugega, različni predmeti, ki označujejo poklice, zvočne igrače … ♦Igrače, ki razvijajo motorične sposobnosti, so: tricikel, igrača, ki jo otrok lahko vleče za sabo, igrače, ki se zlagajo ena na drugo, sestavljanke, žoga … ♦Igrače, ki razvijajo socialne sposobnosti, so: lutke, plišaste igrače, kuhinjski predmeti, slikanice, lutke in predmeti za lutkovno predstavo, kostumi … ♦Igrače, ki razvijajo komunikacijske sposobnosti, so: slikanice, glasbeni instrumenti, glasbene igrače, plastične in gumijaste živali, igrače v obliki mobilnega telefona … |
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV