
Športni copati in ščitniki
Zelo pomembno je, da so otroci pri košarki, obuti v primerno obuvalo, in sicer visoke športne copate, ki ščitijo gležnje. Ne kupujte jim prevelikih za več let vnaprej, kajti tudi to lahko povzroči, da hitreje pride do zvina. Ključnega pomena je tudi to, da ne drsijo, da so mehki in udobni.
Naj bodo oblečeni v športna oblačila, da jim med igro ni prevroče. Tisti, ki že zelo aktivno trenirajo, lahko razmislijo o dodatnih ščitnikih za določene dele telesa. Profesionalci uporabljajo ščitnike za usta, zobe in dlesni. Košarkarji, ki nosijo očala ali kontaktne leče, pa po vsem svetu na igrišču uporabljajo plastične ščitnike za oči.
Primerno igrišče
Ne glede, kje bodo otroci na košarkaškem taboru igrali, mora biti za to primerno igrišče oz. dvorana. Preverite, da ni razbitega stekla, korenin, lukenj, ki lahko vodijo do zlomov in zvinov. Dodatna oprema, kot so blazine, drogovi, plezala, lestve, žoge ... morajo biti odstranjene s košarkaškega igrišča.

Ogrevanje
Pred igro se morajo otroci ogreti, to pa ne pomeni, da samo mečejo žogo na koš in skačejo v višino. Priporočljivo je, da na mestu nekaj minut skačejo, tečejo nekaj krogov, se dobro raztegnejo s posebnimi vajami, ki so osredotočene predvsem na gležnje, zapestja in kite v podkolenskem zgibu. Nato lahko šele vadijo metanje na koš, preigravanje, tek med ovirami z vodenjem žoge. Upoštevanje tega bo zmanjšalo možnost poškodb.
Otroci, ki se aktivno ukvarjajo s športom, se morajo zdravo prehranjevati, uživati dovolj sadja in zelenjave.
Vedeti morajo, da lahko igro prenehajo, če ne morejo priti do sape in če so preutrujeni. Ne sme jim biti nerodno, zaupati se morajo trenerju tudi, če v mišicah začutijo bolečino. Med tekmo morajo spiti dovolj tekočine, da ne dehidrirajo.
Glavno pravilo pa je, da morajo med igro ves čas spremljati žogo, kje se nahaja, zato da se izognejo nepričakovanemu udarcu žoge v glavo.

Pogovorite se!
Preden se vaš otrok udeleži poletnega košarkaškega tabora, preverite, kdo bo skrbel zanj, če mu bo vedno na voljo odrasla oseba. Prav tako morate dobiti povratno informacijo, če bodo na taboru tudi medicinske sestre, ki nudijo prvo pomoč.
Otrokom strogo prepovejte, da med igro žvečijo, jejo, se ozirajo naokoli ali klepetajo z ostalimi igralci. S prijatelji iz košarkaškega moštva se ne smejo kregati, tepsti in zmerjati!
Z vsemi temi opozorili se bodo lahko otroci na košarkaškem taboru zabavali, spoznali nove prijatelje in se naučili ''potegavščin'', kako preigrati nasprotno moštvo.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV