
Vnetje mehurja nastane skoraj vedno zaradi okužbe z mikroorganizmi, predvsem bakterijami. Otrok naj nima hladnih nog, dosledni pa moramo biti tudi pri kopanju. Ko otrok plava v bazenu, jezeru ali morju, naj po kopanju sleče mokre kopalke in obleče suhe.
Znaki vnetega mehurja
Pogost znak, da je mehur vnet, je nenehno tiščanje na vodo, prisotne so tudi bolečine in skelenje pri uriniranju. Če je vnetje hujše, se lahko pojavijo tudi bolečine v križu, v spodnjem delu trebuha. Otrok ima lahko tudi povišano telesno temperaturo. Seč postane moten, pri hujših oblikah vnetja je pomešan s krvjo.
Vnetje mehurja je treba čim hitreje zdraviti, zato otroka odpeljite k pediatru. Če vnetja ne začnete zdraviti pravočasno, obstaja nevarnost, da se okužba razširi na ledvice in tudi tam povzroči vnetje.
Bodimo pozorni
Otroci, predvsem deklice, naj bodo vedno toplo oblečeni v predelu trebuha. Zaradi anatomskih značilnosti deklice hitreje dobijo okužbe sečil kakor dečki. Njihova sečnica je namreč bistveno krajša kot sečnica pri fantkih, zato pri njih bakterije lažje vdrejo v mehur.
Če ima otrok vnetje mehurja, naj pije veliko tekočine. Najboljša sta voda in pripravljen čaj za mehur iz lekarne.
Pozorni moramo biti tudi, kako otroku brišemo ritko – deklicam od spolovila proti zadnjični odprtini in ne obratno.
Če se vnetje mehurja ponavlja, je morda pametno, da se posvetujemo z otroškim urologom. Ta lahko ugotovi, ali gre za morebitno deformacijo, kot je na primer stenoza (zožitev) sečnice.
Svoje mnenje lahko zapišete na forum.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV