
Strokovnjaki opozarjajo, da danes otroci nimajo več brezskrbnega otroštva z igro na prostem, ki je bila še desetletje nazaj nekaj povsem običajnega.
Plezanje po drevju, lovljenje po travnikih, brcanje žoge, raziskovanje bližnjega gozda, vse to in še marsikaj so igre, ki so danes že skoraj pozabljene zaradi velikega števila zaskrbljenih staršev, ki so preveč zaščitniški do svojih otrok. Tako so pokazali rezultati raziskave, ki so jo izvedli v Veliki Britaniji. V njej je sodelovalo tisoč odraslih in več kot petsto otrok, starih od sedem do enajst let.
Več kot 40 odstotkov odraslih, ki so sodelovali v raziskavi, je potrdilo, da so se kot otroci brezskrbno igrali na prostem in si isto želijo tudi za svoje otroke. Vendar jih skrbi, da bi se njihovim otrokom kaj zgodilo, da bi se ranili, da bi jih povozil avto ali da bi jih kdo ugrabil.

Organizacija, ki je izvedla študijo, je ponudila zanimive rezultate tudi med otroki. Kar 81 odstotkov sodelujočih otrok je potrdilo, da bi se zelo radi igrali na prostem, da si želijo več svobode pri igri in da jih pretiran strah staršev moti in omejuje njihovo zasebnost.
Razumljivo je, da starše skrbi za otroke, a če otrok nima stika z naravo, če se ne igra na prostem, če ne pozna iger, ki se jih igra v naravi, lahko to pusti hude posledice. Otroci se vse bolj pogosto zatekajo k računalniku, internetu in gledanju televizije, kar pa za njihov razvoj ne pomeni nič dobrega.

Strokovnjaki opozarjajo, naj si starši, ki jih preveč skrbi za varnost svojih otrok, vzamejo čas in vsak dan vsaj uro preživijo z njimi na igrišču, v parku, v gozdu. Igra je za otroke zelo pomembna in vpliva na njihov pravilen razvoj.
Vaše izkušnje in mnenje lahko delite na forumu.
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV