Kako se obnese majhna starostna razlika med otrokoma? Bo naporno? Bom pregorela? Takšna in podobna vprašanja se nam odvijajo v mislih, ko izvemo, da bomo imeli otroka z manjšo starostno razliko.
A vsako obdobje otroštva zelo hitro mine in kasneje, ko sta otroka že nekoliko bolj samostojna, se bosta v igri in družbi drug drugega tako zamotila, da boste nadoknadili vse pomanjkanje časa preteklih let. Resnično velja tisti rek ''Ko bosta malce večja, bo vse lažje''.

Imeti otroka z majhno razliko v starosti je precejšen izziv, a obstajajo tudi številne prednosti. Mi jih bomo našteli zgolj nekaj:
Otroci se bolj verjetno zbližajo in razumejo med seboj
Manjša razlika v letih med sorojencema v večini primerov pomeni tudi to, da bo otroka zanimala podobna stvar, da se bosta lažje igrala skupaj in se bolje razumela. Seveda to ne pomeni, da se ne bosta veliko kregala, pa kdaj tudi zlasala, a hkrati bosta težko zdržala drug brez drugega, saj bo med njima prav posebna naveza.
Skupaj rasteta, imata podobne interese, uživata v športu, družabnih igrah, mlajši želi ves čas konkurirati starejšemu, tako da hitreje napreduje in dohiteva starejšega. Starejši pa ima veliko bolj razvit čut za empatijo do drugih. Takšni odnosi pa vodijo tudi v tesne in prijateljske odnose v odrasli dobi, kar je tako za sorojence kot njihove starše velika prednost. Če je družina složna, namreč vse drugo postane veliko lažje.
PREBERI ŠE: 'Po mojih izkušnjah je idealna razlika med sorojenci približno tri leta'
Delijo si lahko oblačila
Super prednost tega, da so sorojenci z manjšo razliko v letih, je tudi to, da lahko oblačila starejšega otroka takoj naprej uporabimo tudi pri mlajšemu otroku. Ker pa otroci tako hitro rastejo, se zna zgoditi, da bosta otroka z manjšo razliko v starosti celo lahko nosila ista oblačila hkrati, kar pomeni manj stroškov za družinski proračun.

Stvari postanejo veliko bolj enostavne
Ko postanemo prvič starši, smo tako zelo previdni in preudarni, da si včasih precej otežimo določene situacije. A ko imamo hkrati dva malčka, ki sta v popolnosti odvisna od nas, si znamo kaj hitro prilagoditi urnik in ritem življenja tako, da stvari precej poenostavimo in več ne zapletamo pri malenkostih. Kombinacija dojenčka in malčka nas tudi nauči, kaj je pomembno, zaradi česa se je vredno vznemirjati, kaj pa pustiti in odmahniti z roko.
Očetje so bolj vključeni v vzgojo in skrb za otroka
Napor pri dveh otrocih z manjšo starostno razliko je enostavno tako velik, da je vključenost očeta pri skrbi in negi za otroka nujna. Tudi mama lažje sprejme vsakršno pomoč v primeru dveh malčkov, ki sta odvisna od nje, kot pa v primeru, ko ima enega otroka, kar pa je korisno tudi zanjo, kajti starša sta oba, ne le mama, in prav je, da se delo, skrb in nega porazdelijo na oba.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV