Terapija ni le za najstnike, primerna je že za novorojenčka
Na Osnovni šoli Otočec za zdaj še ne uporabljajo terapije Access Bars, prav tako strokovnjakinja Melita Bevc Novak meni, da tudi po drugih šolah ne. Je pa izvedela, da je njena učiteljica Nadja Ogrinc izvajala obširen projekt v srednji šoli in z njo dosegla fascinantne rezultate, kako so se dijaki sprostili, šli skozi omejitve, blokade, kako so začeli drugače gledati na svoje telo.
Takšno terapijo je primerjala z brisanjem virusov na računalniku, saj se tudi pri njej pobriše marsikaj odvečnega v glavi in odstrani tiste omejitve, zaradi katerih ne moremo lahkotno dalje. ''Gre za motivacijski moment, ko začne mladostnik sprejemati življenje, izzive, si postavljati cilje, da želi iti naprej, da ne obstane na neki toči, na kateri bi se smilil sami sebi, ko čuti, da je blokiran,'' razlaga pedagoginja.

Terapija bi pomagala tudi utrujenim staršem, saj je stanje theta tako globoko, da si, ko se zbudiš, popolnoma prenovljen.
Melita Bevc Novak pravi, da je primerno, da jo starši izvajajo zvečer na dojenčku. Hitreje in bolj sproščeno bo zaspal. Starši bi morali samo poznati, kje na glavi so te točke za sproščanje in umirjanje (ali pa protibolečinske). Ta terapija se na tako majhnem otroku izvaja še manj minut kot po navadi, kajti ti še nimajo blokad.
Kaj dosežemo s stimulacijo vseh teh točk?
Poudarja, da s stimulacijo točk odženemo stres, blokade, omejitve. Zavedati se moramo, da vse življenje živimo v nekakšnih omejitvah ... Otroka recimo ves čas omejujejo starši, češ tega ne smeš, to se pravilno tako dela in tudi pozneje živimo v nekih okvirih. Ko se te omejitve naberejo, razlaga strokovnjakinja, telo ni več srečno, ker se počuti zaklenjeno in omejeno. Zato so ti 'gumbki' super, ker s tem omejitve odpravljamo in telo, um, našo voljo pripravimo, da verjamejo, da je v življenju veliko možnosti, priložnosti, da ni nujno, da delujemo znotraj omejitev, da je vsako življenje in njegov namen individualen, zato lahko stremimo k novim ciljem, novim korakom.
Kako na to terapijo gledajo starši? Je prepoznavna?
Terapijo Access Bars izvajajo že nekaj let v več kot 100 državah po svetu, gre za popolnoma varno in preizkušeno metodo. Pri nas se starši, pedagogi postopoma spoznavajo s tem. Terapija za otroka traja 20 minut, za odraslega pa eno uro in 20 minut, lahko pa se določene točke stimulira dlje, odvisno, kaj tista oseba potrebuje. Priporoča se jo enkrat tedensko, ker se vklopi samozdravljenje in energija steče.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV