Zgodovina ameriškega slamnika
Ameriški slamnik (Chinacea purpurea) je vrsta cvetnic, ki pripada rodu Echinacea. Latinsko ime ameriškega slamnika je Echinacea purpurea in izhaja iz grščine. Ehinaceja namreč v grščini pomeni jež, nanj pa pri rastlini spominja osrednji del cveta. Sicer Grčija ni njegova domovina, temveč Amerika (zato ga imenujemo »ameriški«), od koder so ga v Evropo prinesli osvajalci novih ozemelj. Indijanci v Severni Ameriki so ameriški slamnik že dobro poznali in ga uporabljali proti prehladu in zobobolu, za zdravljenje zvinov, okužb in celjenje ran, z njim pa naj bi celo čistili kri in zdravili kačje pike. Njihovo znanje so prevzeli evropski priseljenci. V 19. stoletju so se na trgu pojavili pripravki iz ameriškega slamnika, tudi pripravek za čiščenje krvi. Do začetka 20. stoletja so ga v Evropo izvažali iz Amerike, nato pa začeli gojiti tudi na stari celini.

Okrepi obrambni sistem
Po vsem svetu je znan kot zdravilna rastlina, saj spodbuja imunski sistem, deluje protivnetno, protivirusno in protiglivično. Že Indijanci so vedeli, da je povezan s krvjo. Ameriški slamnik namreč izboljšuje delovanje belih krvničk in povečuje njihovo število. Bele krvničke pa so glavno orožje v boju proti okužbam, zato se ob njihovem boljšem delovanju uniči več mikrobov in tako omogoči boljšo odpornost proti virusom gripe in prehladu, preprečuje herpes, pomaga pri zdravljenju raznih okužb, predvsem dihal, telesu pa vrača moč in energijo, ki ju izgubimo zaradi stresnega življenja, večjih obremenitev in po težji operaciji.
Naložite si PRATIKO 2019!
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV