Raziskovalci z univerze v Teksasu in v Michiganu so v študijo vključili 150.000 otrok v 50 letih, da bi prišli do čim bolj oprijemljivejših podatkov. Šeškanje vodi k agresiji, nedružabnosti, duševnim in kognitivnim težavam, nižji samozavesti, samopodobi in še k drugim negativnim značilnostim. Izpostavili niso niti ene dobre strani šeškanja.
Dejansko pa je temu negativnemu vplivu izpostavljeno ogromno otrok. ''Do takrat, ko gredo otroci v šolo, jih je bilo vsaj 85 odstotkov našeškanih,'' je dejala avtorica študije Elizabeth T. Gershoff za CBS News. Poudarja, da za šeškanje ne obstaja lažje, blažje poimenovanje, še vedno gre za udarce.
In če nekdo reče, da je kljub šeškanju danes v redu, to pomeni, da ni zaradi tega v redu. ''Ko sem bila otrok, ni bilo varnostnih pasov v avtomobilih. Ali mislim, da sem v redu, ker me starši niso pripeli v avtomobilu? Ne. Mislim, da sem v redu, ker nismo imeli nesreče,'' je pojasnila za Chicago Tribune.
Dodaja, da starši mislijo, če ne šeškajo otrok, da so potem popustljivi. ''Ni nujno, da jih tepete, da jim dokažete, da imate moč.'' Namesto tega razčistite, kje so omejitve, bodite vztrajni in pravi vzgled svojim otrokom. Nasilno kaznovanje jih bo naučilo, da so tudi sami lahko agresivni.
Komentarji (35)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV