Mlajši otroci ne zganjajo vika in krika, če jim kdo drug vzame igračko ali zadnji košček piškota, ker je v tem obdobju delitev, takšna komunikacija, povsem nekaj normalnega. Okrog drugega leta pa se že začnejo boriti za svoje stvari in zahtevajo svoje pravice. Ugotovijo namreč, da jim njihov sovrstnik vedno ne vrne igračke, da jo mogoče celo uniči ali založi. Prepiri so lahko zelo pogosti, večkrat bodo morale med prijateljčkoma posredovati vzgojiteljice, mame, če se ne bosta znala dogovoriti sama.

→Zato je zelo pomembno, da otroka naučite, da mora deliti z drugimi svoje stvari, znati pa mora tudi reči, pokazati, da nečesa nikakor ne želi posoditi, da mu je preveč dragoceno, da je na to stvar preveč navezan.
→Prav tako mora vedeti, da nekomu ne sme iztrgati igrače iz rok in si jo prilastiti. Vedno mora vprašati za dovoljenje.
→Če imate doma dva otroka, hitro lahko pride do prepira, če si ne želita posojati igrač. Zato vam je lahko v pomoč ta trik - vsak naj se igra z eno igračo pol ure, nato pa naj jo zamenjata z igračo od bratca ali sestrice.
→Četudi na začetku otrok ne bo želel upoštevati vseh teh dogovorov o posojanju in vračanju igrač, morate biti dosledni, saj bo le tako lahko užival v skupini sovrstnikov in igra bo potekala brez solz, tepeža, grizenja …
→Mamica, očka, prav tako ste mu vi lahko vzor. Delite nekaj s svojim partnerjem, lahko je to sendvič, kozarec soka … in to storite z nasmeškom. Prav tako lahko partnerja prosite, da vam posodi svoj kemični svinčnik in mu ga nato v prisotnosti otroka tudi vrnite in se mu zanj zahvalite.
Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV