Njihov prosti čas do podrobnosti organizirajo starši, proste igre s sovrstniki, kjer bi lahko razvijali tudi igre vlog, domišljijo, se igrali z materialom iz narave, pa je zelo malo ali skoraj nič.
Slovenski otroci se v povprečju premalo gibajo in preveč sedijo. To vpliva na vse slabše gibalne spretnosti, pa tudi na slabše obvladovanje stresa, slabo počutje. O tem so za 24UR Fokus spregovorili športni pedagogi, učitelji in zdravniki. V oddaji smo pregledali tudi nekatere jedilnike osnovnih šol po Sloveniji.
Pomočnik vzgojiteljice v vrtcu Miloš Vojinović, tudi sam športnik, ki otroke spremlja že 17 let, je povedal: "Opažam vse manjše motorične sposobnosti, slabšo usklajenost gibanja, statično, dinamično ravnotežje ... Trend je negativen. Predvsem me skrbi pomanjkanje motivacije za gibanje. Včasih ko peljemo otroke na igrišče ali na travnik, se nekateri preprosto usedejo in rečejo, da se dolgočasijo."
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV