
Organizatorji poudarjajo, da je kolesarska vzgoja otrok ključna, zato prek šole in podpornih izobraževalnih programov najmlajši spoznajo cestnoprometne predpise in se naučijo pravilnega ravnanja v prometu. Kolesarski izpit jim tako omogoči samostojno, predvsem pa samozavestnejše vključevanje v promet.
Med nasveti za varno kolesarsko izkušnjo, ki jih šolarji spoznajo v okviru programa, pa izpostavljajo nošenje čelade, ki lahko reši življenje in nanjo nikoli ne smemo pozabiti. Zelo pomembna je tudi tehnična brezhibnost kolesa, prav tako ne smemo zanemariti spretnosti in znanja.
V minulih letih je vseslovenski program Varno na kolesu z dodatnimi vsebinami in aktivnostmi za krepitev znanja o prometu in varnejše kolesarske izkušnje najmlajših združil več kot 10.000 šolarjev iz 250 različnih osnovnih šol, so sporočili organizatorji.
Program med drugimi podpirajo tudi številna kolesarska društva in uspešni kolesarji, kot sta Matej Mohorič in Tanja Žakelj.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV