
Ženske, ki so trpele za zelo hudo obliko depresije, pa so rodile še prej ali pa jim je grozil predčasni porod. Ugotovili so, da depresija lahko vpliva na potek nosečnosti, negativno vpliva na neuroendokrine in posteljico, posledično pa se lahko sprožijo popadki. Ti imajo namreč zelo pomembno vlogo pri vzdrževanju zdravja nosečnice in še nerojenega otroka. Prav tako stimulirajo telo, ko je čas poroda, in izzovejo popadke ob pravem času.

Znaki depresije
Znakov depresije je veliko, po navadi se pojavijo počasi in jih včasih niti ne opazimo. Misli depresivnega človeka so večinoma negativne, prepričan je, da ga nihče ne mara, da ni nič vreden. Prevladujejo bolezenska žalost, potrtost in otopelost, tesnoba, razdražljivost, razočaranje, občutki krivde in podobno. Oseba, ki trpi za depresijo, se večkrat umika v samoto, joka brez pravega razloga, muči jo lahko nespečnost ali pa pretirano spi. Pojavijo se lahko tudi telesne bolečine, kot so bolečine v mišicah, v križu, glavoboli ter pomanjkanje apetita in energije.
O depresiji govorimo, kadar je človekovo vedenje več kot dva tedna negativno in ima vsaj toliko časa zgoraj naštete simptome.
Če opažate, da imate podobne znake, se posvetujte s svojim osebnim zdravnikom. V nosečnosti pa bodite še posebej pazljivi, saj je takrat vaša naloga, da poleg sebe varujete tudi še svojega nerojenega otroka.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV