Ime Mojca izvira iz koroškega predela Slovenije, razlagamo pa ga lahko kot 'moja deklica, ljubica'. Gre za ljubkovalno slovensko različico imena Marija (to poimenovanje za ime Marija se je pojavilo v knjižnem delu Ivana Preglja).
Ime se pojavi tudi v koroški pravljici Mojca pokrajculja. Zanimivo pa je, da je ravno na Koroškem danes najmanj žensk/deklic s tem imenom. Izredno priljubljeno pa je postalo predvsem v 60. letih prejšnjega stoletja.
Najbrž se razlog skriva v filmu Kekec, ki je izšel v tistem času. V povesti Josipa Vandota Kekec na volčji sledi (1922), je Mojca slepa deklica, ki ji Kekec priskrbi Pehtino zdravilo, da spregleda.

Med letoma 1960 in 1990 se je v Sloveniji skoraj vsak dan rodila deklica, ki so jo poimenovali Mojca. Največ, kar 470, se jih je rodilo leta 1974.
Numerološko se Mojca navzven kaže kot število sedem, na znotraj pa je šestnajstica. To pomeni, da je na prvi pogled izjemno prijetnega in privlačnega videza, zna očarati z nasmehom in prijaznostjo, leporečenjem in zunanjim urejenim videzom. Zaradi njene vedrine in občutka brezskrbnosti so ljudje vedno radi v njeni družbi.
Negativnih čustev ne izraža v jasnosti, pretvarjanje pred drugimi ji ne predstavlja težav. Pogosto so Mojce nadarjene za glasbenice ali igralke, rojene so namreč za delo v šovbiznisu.
Ima pa Mojca izjemno razvito intuicijo in mnogokrat je lahko v resnici osamljena in zaskrbljena. Postavlja si visoke cilje, in če jih ne doseže, je to lahko zanjo velik udarec. Takrat lahko podzavestno slabo vpliva na ljudi okoli sebe.
V Sloveniji je podatkih Statističnega urada Republike Slovenije kar 11.199 Mojc. To ime je po pogostosti med ženskimi imeni na 5. mestu, med vsemi imeni pa na 16. mestu. Največ prebivalk po imenu Mojca živi v osrednjeslovenski regiji.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV