Bibaleze.si

Namesto zaščite - otrok!

J.G.

Nosečnost

0
27. 04. 2009 10.39

Neki švedski najstnici so pred dvema letoma vstavili hormonski vsadek, ki naj bi preprečeval nezaželeno nosečnost. Ko je želela, da ji vsadek odstranijo je doživela šok – bila je noseča.

Najstnico je nosečnost toliko bolj presenetila, ker je menila, da je dobro zaščitena.


Jessica Lindberg se je pri 16 letih odločila, da je še premlada za nosečnost, vendar ne tudi za spolnost. Zato je odšla na krajevno ginekološko kliniko, kjer so ji pod kožo na roki vstavili vsadek, ki pomaga preprečevati zanositev. Ko se je na kliniko vrnila, da bi ji vsadek odstranili, so jo presenetili z novico, da pod njenim srcem raste otrok.

Najstnico je nosečnost toliko bolj presenetila, ker je menila, da je dobro zaščitena.
Najstnico je nosečnost toliko bolj presenetila, ker je menila, da je dobro zaščitena. FOTO: iStockphoto

Placebo

Jessica je tisti trenutek, ko so ji povedali, da pričakuje otroka, doživela šok. Nato je sledilo še eno presenečenje – ugotovili so, da so pri prvem posegu naredili napako. Namesto pravega vsadka so ji pod kožo vstavili „testni“ vsadek, ki nima lastnosti kontracepcijskega sredstva. Še danes, ko je njen sin star že dve leti, niso ugotovili, kako je do pomote sploh prišlo.

Predstavniki farmacevtskega podjetja, ki vsadke izdeluje, so  povedali, da je skoraj nemogoče, da bi pravega zamenjali z napačnim, saj sta različnih barv. Pravi je bele, nepravi pa modre barve. Izdelovalec zatrjuje, da ni možnosti, da bi na kliniki mladi mamici vstavili napačen vsadek. Vsadke naj bi na klinikah takoj ločili na tiste, s katerimi ginekologi pacientkam razložijo delovanje, in tiste, ki jih nato vstavijo pod kožo pacientk.

Brez odškodnine

Mladi parček, ki se je moral tako soočiti s sadom svojega početja, je po napaki zahteval odškodnino od zavarovalnice. Tam pa so njun zahtevek zavrnili, saj, kot pravijo, nihče ni bil oškodovan. Vedela sta, kaj počneta, tudi če sta bila zaščitena.

Vsadek ženski vstavijo pod kožo, od koder se v telo počasi sprošča hormon progesteron, ki preprečuje, da bi se iz jajčnikov sproščala jajčeca. Uporaben naj bi bil tri leta, vendar le, če je pravi...

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863