Čeprav nosečniški slabosti rečemo jutranja slabost, se ta lahko pojavi kadarkoli v dnevu. Nekaterim je slabo le zjutraj, drugim pa ves dan. Navadno se težave ublažijo do 16. ali vsaj 20. tedna nosečnosti, vendar pa lahko trajajo tudi celotno nosečnost – o tem si lahko več preberete tukaj. Da pa bi ublažili simptome slabosti v času nosečnosti, preberite spodnje nasvete, ki vam lahko pri tem pomagajo.
Jutranja nosečnost je izjemno nelagodna. Pri tem je treba organizem pripraviti, da se bo lahko branil pred slabim počutjem in pomanjkanjem energije ter slabostjo. Na kakšen način? Preverite.
Če med nosečnostjo občutite slabost v tolikšni meri, da bruhate, je izjemno pomembno, da pri tem nadomestite vso izgubljeno tekočino iz telesa. V nasprotnem primeru lahko vaše telo hitro dehidrira, s tem pa spravite v nevarnost tako sebe kot tudi otroka. Pomembno je, da spremljate svoje stanje, ena izmed opcij je tudi, da se uščipnete za kožo na vrhnji strani dlani in če traja 2 sekundi ali več, da se koža vrne v prvotno stanje, pomeni, da ste dehidrirani. Količino izgubljene tekočine poskusite nadoknaditi postopoma in po požirkih čez dan pijte vodo ali nesladkan čaj. V tem primeru vam priporočamo pitje metinega ali ingverjevega čaja, ki blažita simptome slabosti. Tudi dodatek limone lahko pripomore k boljšemu počutju. Pri slabosti lahko pomaga tudi pitje mineralne vode po požirkih, vsekakor pa se izogibajte pitju kave. Če že, omejite pitje kave na eno skodelico dnevno.

Uživajte manjše obroke, večkrat na dan
Kar se tiče prehrane, je priporočljivo, da svojega želodca ne obremenite preveč. Ravno tako pa ta ne sme biti popolnoma prazen. Obe varianti namreč povzročata in spodbujata slabo počutje. Vaši obroki naj bodo raznoliki in zdravi ter razdeljeni na več manjših obrokov tekom dneva. Proti slabosti je priporočljivo na tešče pojesti kakšen kreker, prepečenec ali kos kruha. Poskusite uživati tudi živila, obogatena s proteini in celovitimi ogljikovimi hidrati, kot so trdo kuhana jajca, piščančja prsa, integralno pecivo in kruh ipd. Na ta način boste telesu omogočili ravnovesje, ki ga v tem obdobju resnično potrebuje.
Gibajte se na svežem zraku
Ne pozabite nase in na skrb za telo. Fizična aktivnost, sprehod ali vadba bodo namreč vaše telo krepili in omogočili boljše počutje. Celo kratek vsakdanji sprehod bo boljša izbira kot poležavanje na kavču. Tudi če se vam zdi, da ne zmorete, poskusite ostati dokaj telesno aktivni, saj vam bo dejstvo, da boste obležali in ves čas samo počivali, le otežilo celotno situacijo. Vnesite zdravo merico gibanja in pri tem nikar ne pretiravajte, dovolj bo že, če se odpravite na sprehod po mestnem parku.

Izogibajte se sprožilcem stresa
Tudi stres in stresne situacije znatno vplivajo na vaše fizično in duševno počutje. Obdobje nosečnosti je čas, ko se je treba čim manj izpostavljati stresu. Ta lahko namreč povzroči ogromno škode tako vam kot vašemu dojenčku, zato se poskusite umiriti, sprostiti in uživati. Oklepajte se dejavnosti, ki vas veselijo, obkrožite se z ljudmi, ki vas nasmejejo in ob katerih ste sproščeni. Glejte prijetne, zabavne medijske vsebine ali preberite kakšno dobro knjigo, zaradi katere se boste počutili boljše. Nosečnost je namreč čas, ki je neponovljiv, je edinstven in je prav, da sebe postavite na prvo mesto. Od vas je namreč odvisno tudi tisto malo bitjece, ki leži pod vašim srcem.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV