Magnezij je pomemben mineral, ki uravnava interakcijo mišic in živcev in tako zagotavlja nemoteno delovanje celotnega mišičnega sistema. To lahko preprečuje tudi mišično napetost in zavira predčasno krčenje trebušnih in materničnih mišic.
Magnezij je še posebej v obdobju nosečnosti izjemno pomemben mineral, saj uravnava interakcijo mišic in živcev ter tako zagotavlja nemoteno delovanje celotnega mišičnega sistema. Priporočeni dnevni vnos magnezija za ženske nad 25 let je 300 mg. Nekoliko več pa ga potrebujejo nosečnice (310 mg) in doječe matere (390 mg).
Zaradi rasti ploda pa se potreba po njem v obdobju nosečnosti povečuje. Poleg tega se tudi materin metabolizem spremeni in prek ledvic se izloči kar 25 % več magnezija, zato so potrebe po tem mineralu takrat večje. Kakšni so simptomi pomanjkanja magnezija?

Pomanjkanje magnezija se lahko že v nosečnosti kaže z različnimi znaki, na primer:
- krči v mečih
- trzanjem mišic
- mišično napetostjo
Težave pri pomanjkanju magnezija se lahko kažejo tudi z živčevjem kot mravljinčenje ali odrevenelost v rokah in nogah ter kot povečana razdraženost, pojavi pa se lahko tudi depresivno razpoloženje. Pomanjkanje magnezija lahko vodi tudi do visokega krvnega tlaka ali omotice.
Če glede na opisane simptome sumite, da trpite za pomanjkanjem magnezija, se o tem posvetujte s svojim ginekologom.
Na kakšen način lahko nadomestite pomanjkanje magnezija?
Magnezij vsebujejo oreščki, bučna in sončnična semena, stročnice, banane, kivi, koromač, krompir, mleko in mlečni izdelki. Najdete pa ga lahko tudi v različnih oblikah (citrat, klorid, sulfat, karbonat itd.). Najbolj priporočljiva oblika magnezija je citrat, saj je absorpcija boljša, bolj učinkovita, občutno pa se zmanjšajo tudi stranski učinki. Če se odločite za šumeče tablete, potem preverite, da niso dodana nepotrebna sladila in dodatki.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV