Živalske vrtove in safari parke nekateri vidijo kot krutost do živali, ki so v njih nastanjene, drugi jih vidijo kot koristne za učenje otrok o živalskih vrstah, ki jih morda drugače nikoli ne bi niti videli, in za ohranjanje določenih, predvsem ogroženih vrst živali.
Fotografije prikupnih mladičkov, ki so se v ujetništvu skotili lani ali letos, smo zbrali v zgornji fotogaleriji.

Ena od ogroženih živalskih vrst je nedvomno korejski ali amur leopard. V divjini živi le še približno 34 primerkov te živali, 230 primerkov pa živi v živalskih vrtovih po vsem svetu, kjer se vrsto trudijo ohraniti tudi z vzrejnimi programi. Črni mladiček na zgornji fotografiji, ki so mu oskrbniki v safari parku Serengeti izbrali ime Paulchen Panther, se je skotil 13. junija 2010.
Ogrožena vrsta so tudi pande, ki jih po svetu v divjini in po živalskih vrtovih po zadnjih podatkih živi le še 700 do 1000. Da bi vrsto ohranili, se v kar nekaj živalskih vrtovih trudijo pariti pande, kar pa je težko, saj so pande zelo izbirčne glede partnerjev in so plodne le nekaj dni na leto. Zato si včasih pomagajo tudi z umetno oploditvijo, kot so si pomagali v španskem živalskem vrtu.
Za razliko od njim sorodnih afriških slonov so ogroženi tudi azijski sloni in jih v divjini živi le še med 30.000 in 50.000. Mladiček na spodnji fotografiji se je skotil v singapurskem safari parku 24. novembra lani, takole pa se je javnosti v spremstvu odraslega slona predstavil že dan kasneje. Iz safari parka so sporočili, da je to prvi mladič, ki se je tam skotil po devetih letih.
Oglejte si še fotogalerijo prikupnih, a nenavadnih prijateljstev med živalmi in otroki.

Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV