
Izkušnja igralke Zvezdane Mlakar
Nad posegom je naravnost navdušena gledališka in filmska igralka Zvezdana Mlakar: "Novica, da je mogoče na področju inkontinence zares kaj premakniti, me je zelo razveselila! Poznam mnogo žensk, ki imajo oziroma imamo tovrstne težave, in vse, ki kaj damo nase, smo pridno izvajale Keglove vaje. Jaz sem začetno fazo dokaj uspešno zajezila s telovadbo, hormonsko podporo z bioidentičnimi hormoni, odpravila pa žal ne. Po naključju sem nato izvedela za dr. Sabino Senčar, ki se ukvarja z lasersko terapijo nožnice. V začetku sem malce dvomila, posvetovala sem se s svojim ginekologom dr. Merlom, ki pa mi je poseg pri dr. Senčarjevi toplo priporočal," je pojasnila Zvezdana, nato pa odkrito spregovorila še o dodatnem veselju, ki ga je v njeno življenje prinesla laserska terapija. "Vse 'pridne' ženske, ki se zaradi težav z inkontinenco nismo smele smejati, poskakovati, teči ... in smo sramežljivo skrivale svoje težave pred svetom, smo z lasersko terapijo dobile še dodatno darilo, lasersko pomladitev nožnice! Užitek, ki nam stoletja ni pripadal, o katerem spodobna ženska ne govori, je z lasersko terapijo 21. stoletja postal del našega, boljšega, kakovostnejšega življenja!"
Zvezdana je nad terapijo tako navdušena, da izkušnjo z veseljem deli z drugimi. "Da bomo ženske poskrbele zase, da bomo srečnejše, delim izkušnjo in pogum, da spregovorimo o sebi, o ženski, s ponosom ..., ker smo rojevale, delale, se razdajale, težko dvigovale ali nosile težavo v genih svojih babic!"

Urinska inkontinenca
Težave z inkontinenco imajo praviloma tiste starejše ženske, ki so večkrat rodile oz. so rodile otroke z večjo porodno težo, tiste, ki so manj telesno aktivne, ki imajo ali so imele različna respiratorna obolenja ali večje operativne posege na območju male medenice ali so opravljale težko fizično delo z dvigovanjem težkih bremen. Z motnjo se srečujejo tudi ženske, ki so pri porodu imele raztrganine, zaradi česar nastanejo prikrite poškodbe mišic zapiralk. Brazgotinasto tkivo lahko pozneje, pogosto v obdobju menopavze, popusti, posledično pa nastane tudi inkontinenca blata.
Zdravljenje
Urinsko inkontinenco lahko zdravimo na več načinov. Eden izmed njih je trening mišic medeničnega dna oz. Keglove vaje, s katerim se krepijo mišice urogenitalne diafragme in medeničnega dna.
Normalen ritem uriniranja je mogoče izpostaviti tudi zavestno, s pomočjo svoje volje. To storimo tako, da čas med posameznimi uriniranji postopoma večamo, dokler ne dosežemo triurnega intervala brez potrebe po uriniranju. Na ta način lahko do določene mere povečamo zmogljivost sečnega mehurja.
Urinsko inkontinenco lahko zdravimo tudi z zdravili, elektrostimulacijo (uspešna predvsem pri starejših bolnicah) in z zunajtelesno magnetno stimulacijo, ki omogoča pasivno vadbo mišic medeničnega dna. Zadnja metoda je zelo učinkovita, enostavna, neboleča, uspeh pa ni odvisen od motivacije bolnice.
V primeru hude bolezni motnjo odpravijo z operacijo. Najnovejša metoda na tem področju pa je laserska terapija nožnice.
Zvezdana Mlakar se lahko pohvali tudi z izgubo telesne teže. Poglejte si njeno preobrazbo!
Komentarji (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV