
Slovenija po njegovih besedah namenja posebno pozornost enaki obravnavi moških in žensk ter varstvu delavcev in delavk zaradi nosečnosti in starševstva, je poudaril. "Ob načrtovanih ukrepih, ki so seveda nepriljubljeni, so pa nujni, bomo še naprej stremeli k prijaznim strategijam za družine, zlasti za tiste, ki se soočajo z revščino," je zagotovil.
"Zaposlenim staršem bomo poskusili omogočiti spodbudno, družinam prijazno delovno okolje in podporne ukrepe, ki bodo na eni strani krepili enakomernejšo porazdelitev starševskih obveznosti med obema spoloma in zmanjševali diskriminacijo na trgu dela, po drugi strani pa bodo upoštevali tudi značilnosti delovnega procesa in pobude delodajalcev," je še navedel minister.
Zveza družin pri Zvezi prijateljev mladine Slovenije obeleževanje mednarodnega dneva širi na ves teden od 15. do 22. maja - na Teden družin. V akciji Za družine brezplačno, ki se začne danes, se bodo v sodelovanju s kulturno umetniškimi organizacijami odprla vrata kulturnih ustanov, kjer bo za družine vstop brezplačen.
V Sloveniji je zaposlenost staršev v družinah z otroki, mlajšimi od šest let, zelo velika - v takšnih družinah je zaposlenih kar 91 odstotkov očetov in 81 odstotkov mater, navajajo na državnem statističnem uradu.

Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV