
Kot so v uradu navedli v današnjem sporočilu za javnost, je razveseljiv podatek o samooceni zdravja, ki ga je objavil statistični urad. Med anketiranimi, starimi od 16 do 25 let, je namreč več kot 90 odstotkov imelo dobro ali zelo dobro mnenje o svojem zdravstvenem stanju.
Pri dejanskem zdravstvenem stanju mladih pa se vendarle kažejo novodobne bolezni, povezane predvsem z nepravilno prehrano in premalo gibanja ter nekaterimi novimi oblikami psihičnih stanj, ki so povezana predvsem s prekomerno rabo elektronskih komunikacij, so ugotovili v Uradu za mladino.
Ob tem so opozorili na eno od raziskav, da ima mladinsko delo pozitivne učinke na zdravje mladih, "kar še dodatno potrjuje, da je razmah mladinskega dela v Sloveniji izjemno pomemben in mu je treba v prihodnosti posvetiti več pozornosti".
V okviru projekta so mladi na različnih področjih vključeni v načrtovanje, izvedbo in vrednotenje projektov v sodelovanju s strokovnjaki. "Novodobni mladinski delavci, imenovani tudi 'promotorji zdravja', bodo izvajali programe zdravja in ustvarjali zdrava okolja znotraj mladinskih organizacij, kar bo zagotovo imelo pozitivne učinke tudi na širši del mlade populacije," so še navedli v uradu.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV