Kot so zapisali v sporočilu za javnost, teden boja proti melanomu pomembno prispeva k večjemu poznavanju problematike melanoma med Slovenci in uspešnejšemu zdravljenju. V okviru projekta bodo poleg izobraževanja širše javnosti posebno pozornost namenili policistom, ki se letos pridružujejo projektu. Ti so zaradi narave svojega dela namreč pogosto izpostavljeni soncu.

Po besedah predsednice Združenja slovenskih dermatovenerologov Aleksandre Dugonik je delo dermatologa vsak dan povezano z odkrivanjem melanoma, njegovo histopatološko potrditvijo in zdravljenjem, ki je še vedno dokaj neuspešno.
Dugonikova izpostavlja, da so lahko bolezni kos predvsem z delom na dveh področjih, in sicer z intenzivnim raziskovanjem vzrokov in epidemioloških značilnosti bolezni ter s pravilnim preventivnim delom, ki bo ljudi uspel seznaniti s to obliko raka. Ob temu bodo pripomogli k odkrivanju zgodnjih stadijev bolezni, ko je prognoza preživetja dobra.
Obe področji pa po njenem prepričanju zahtevata sodobne multidisciplinarne pristope ter hitro napredujoče projektno delo, ki ga mora podpreti tudi država.
Za kožnim rakom zboli vsako leto več kot dva milijona svetovnega prebivalstva. Glede na poročilo organizacije Združenih narodov pa se bo ta stalno naraščajoča številka med letoma 2000 in 2015 še podvojila v državah, kjer je večina prebivalstva belopolta, so še zapisali.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV