Bibaleze.si

Žalostna usoda najmlajših

STA/N. K.

Novice

0
29. 12. 2017 08.03

Sklad ZN za otroke (Unicef) je opozoril, da so napadi na otroke, ki živijo na konfliktnih območjih, letos dosegli šokantno raven. Napadalci so brezobzirno kršili mednarodno pravo, ki naj bi ščitilo najranljivejše, so zapisali v sporočilu za javnost.

Otrok begunec
Otrok begunec
Otrok begunecFOTO: AP

"Otroci so tarče in izpostavljeni napadom ter brutalnemu nasilju doma, v šolah in na igriščih," je opozoril direktor programov za izredne ukrepe pri Unicefu Manuel Fontaine. Svet ne sme postati otopel ob takšnih napadih, takšna brutalnost ne sme postati nekaj normalnega, je dodal.

Unicef navaja, da so otroci postali tarče na frontnih linijah v konfliktih po vsem svetu, uporabljajo jih kot človeški ščit, ubijajo in pohabljajo jih ter novačijo za boje. Posilstva, prisilne poroke, ugrabitve in zasužnjevanje so postali običajna taktika v konfliktih od Sirije in Jemna do Nigerije in Mjanmara.

Poleg otrok, ki živijo na konfliktnih območjih, je še več milijonov otrok posrednih žrtev konfliktov. Ti trpijo zaradi podhranjenosti, bolezni in travmatičnih izkušenj, saj zaradi spopadov nimajo dostopa do osnovnih dobrin, kot so hrana, voda, sanitarije in zdravstvena oskrba.

Po podatkih Unicefa je v pokrajini Kasai v DR Kongo zaradi nasilja z domov zbežalo 850.000 otrok, okoli 350.000 jih je akutno podhranjenih. V Jemnu je bilo v skoraj 1000 dneh spopadov ubitih ali ranjenih najmanj 5000 otrok, več kot 11 milijonov otrok pa potrebuje humanitarno pomoč, povzema nemška tiskovna agencija dpa.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863