Zunanje ministrstvo je lani in letos za projekt, ki je potekal v partnerstvu s Karitasom v Srbiji, namenilo 30.000 evrov, Slovenska karitas pa je prispevala 5125 evrov iz sredstev, zbranih v akciji Ne pozabimo.

Izobraževalne aktivnosti v okviru projekta so v krajih Aleksinac, Niš, Leskovac, Vranje, Knjaževac in nekaterih vaseh potekale predvsem na osnovnih in srednjih šolah. Med drugim so pripravili didaktični priročnik, kartice in zloženke o otrokovih pravicah ter devet usposabljanj za 264 učiteljev iz 134 osnovnih in srednjih šol.
Učitelji, ki so prejeli didaktična gradiva, so v razredih izvajali interaktivne delavnice, na katerih so učenci in dijaki razmišljali o 12 pravicah otrok. Na delavnicah so mladi razmišljali o svojih dolžnostih ter o medkulturnem dialogu in strpnosti. Na roditeljskih sestankih so učitelji ozavestili o otrokovih pravicah 1360 staršev iz 34 šol in jim razdelili zloženke.
Didaktične kartice in plakate o otrokovih pravicah so pripravili tudi v arabščini. Z njimi so psihosocialne skupine Karitasa izvajale delavnice in ozaveščale o otrokovih pravicah begunske in migrantske otroke in starše, ki so nastanjeni v štirih migrantskih centrih po Srbiji.
Maja so vse šole na območju povabili k sodelovanju na nagradnem natečaju pod sloganom Spoštujmo otrokove pravice, ki se ga je udeležilo skoraj 2500 otrok iz 65 osnovnih in srednjih šol. Konec oktobra so za najboljše kratke filme z vrednostnimi boni nagradili deset osnovnošolcev in štiri srednješolce, so še sporočili iz Slovenske karitas.
Ob tem so napovedali, da bodo učitelji v šolah na jugu in vzhodu Srbije tudi po izteku projekta na podlagi pripravljenih gradiv nadaljevali aktivnosti ozaveščanja mladih.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV