Bibaleze.si

Se še spomnite te legendarne jugoslovanske čokolade? Tako sta danes videti Seka in Braco

B.R.

Novice

4
25. 04. 2025 12.20

Se še spomnite legendarne jugoslovanske čokolade Seka in Braco? Na njenem ovitku sta bila upodobljena deklica in deček, katerih obrazi so postali nepogrešljiv del otroštva mnogih. A kdo sta bila ta otroka, ki sta postala ikonična obraza teh čokolad?

čokolada

Čokolade Seka in Braco so nedvomno postale ikone jugoslovanske sladkarijske industrije. S svojo prepoznavno embalažo in nostalgično vrednostjo so te čokolade zaznamovale mnoge otroške spomine in ostale priljubljene vse do danes. 

Kdo sta Braco in Seka?

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Deklica na čokoladi Seka je bila izbrana za obraz te legendarne čokolade v zagrebškem vrtcu. Tea Agbaba, ki je danes v svojih tridesetih letih, je postala ikona te čokolade. Tea se spominja, kako so jo izbrali zaradi njenega nasmeha in otroškega videza. "Takrat so iskali otroke po vrtcih, ki bi lahko postali del te zgodbe, in ko so me videli, so takoj rekli, da sem jaz ta," je povedala Tea v intervjuju za Radio Sarajevo.

V istem zagrebškem vrtcu, kjer so izbrali Seko, so leta 1988 našli tudi Bracota. Deček na čokoladi Braco je bil Dan Babić. Dan se spominja, kako je bil presenečen, ko je izvedel, da bo postal obraz na eni izmed najbolj priljubljenih čokolad. "Ko sem prišel domov, mi je mama povedala, da me želijo poslikati za čokolado Braco. Bil sem zelo presenečen, še posebej zato, ker sem kot otrok vedno jedel le čokolado Braco," je dejal Dan v intervjuju za portal 24sata.

Kako sta Seka in Braco postala legendarna?

Zvečevo, podjetje, ki je začelo proizvajati te čokolade v 60-ih letih prejšnjega stoletja, je izdalo prvo čokolado z deklico, ki je kasneje postala znana kot Seka. Zaradi svoje prepoznavne embalaže je Seka hitro osvojila srca številnih ljubiteljev čokolade. Kasneje so dodali tudi čokolado Braco. 

UI Del vsebine je ustvarjen s pomočjo generativne umetne inteligence.

Komentarji (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Spremeni nastavitve piškotkov Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 890