Bibaleze.si

'Šestletnemu sinu sva plačala lepotno operacijo'

J.G.

Novice

0
10. 04. 2011 08.56

Ameriški starši otrok več ne učijo samospoštovanja in tega, da ni pomemben zunanji videz, temveč osebnost. Če je kaj “narobe“ z njihovim telesom, jim preprosto plačajo lepotno operacijo.

Deček v cevi


Včasih je veljalo, da te drugi morajo sprejeti takšnega, kot si. Vsak si zasluži spoštovanje, ne glede na to, kakšen je videti, danes pa se ameriški starši raje odločijo otroka poslati na lepotno operacijo, kot da bi ga naučili samospoštovanja.

Starši otroke poskušajo rešiti pred nasilneži z lepotnimi operacijami. (simbolična fotografija)
Starši otroke poskušajo rešiti pred nasilneži z lepotnimi operacijami. (simbolična fotografija) FOTO: iStockphoto

Največ težav z ušesi

Otroci, dolgo žrtve krutih vzdevkov kot sta 'slonček Dumbo' in 'Mišek Miki' so najbolj primerni kandidati za operacijo ušes, na katero gredo lahko pri kateri koli starosti, ko enkrat ušesa do konca zrastejo, kar je običajno pri petih ali šestih letih,“ poročajo z ameriške Akademije za lepotno in rekonstruktivno kirurgijo obraza. “Tudi če so ušesa le malo 'popačena', lahko to pri otroku vzbudi nesamozavest in otrok se v šoli slabše prilagaja.

Seveda se ne strinjajo vsi, vendar je za vse več staršev lažje, da otroku plačajo operacijo, kot da ga učijo o samospoštovanju in tem, kako obvladovati čustva. Zasmehovanje in ustrahovanje lahko pri otroku pusti hude posledice in starši vidijo rešitev v tem, da tudi sami otroku povedo, da je z njim nekaj “narobe“ in da potrebuje lepotno operacijo. Ob tem pa ne pomislijo, kakšne posledice lahko ima operacija sama.

Vse več jih je

Iz ameriškega združenja za lepotno kirurgijo poročajo, da se je število takšnih operacij pri otrocih in najstnikih v zadnjem desetletju povečalo za skoraj 30 odstotkov. Valerie Donoghue, mati otroka z velikimi ušesi pravi, da je operacija vsekakor vredna vsakega centa. Pravi, da otroci, ki so tarča nasilnežev, pogosto postanejo depresivni in napadalni.

Če bi še malo čakala, bi lahko začela opažati nekaj tistih oblik neprimernega vedenja,“ pravi. “Nasilništvo je v dobi Facebooka in podobnih spletnih strani zelo drugačno. Nisem hotela, da bi prestajal kaj takega.Cheryl Rode, direktorica kliničnih postopkov na Centru za otroke v San Diegu, se ne strinja, da je rešitev spreminjanje otrokovega videza. “Nikoli si ne bi smeli dovoliti dajati vtisa, da je za ustrahovanje kriva žrtev.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863