
Ljubezen do glasbe se je z leti le še stopnjevala, Damjan je namreč nadaljeval šolanje v Mariboru in ga dokončal v Ljubljani na Akademiji za glasbo. Čeprav ne prihaja iz glasbene družine, sta ga starša na glasbeni poti zelo podpirala. Če temu ne bi bilo tako ali če ga glasba v mladosti ne bi tako močno prevzela, bi nemara zaplul v povsem druge vode. "Kot vsi fantje iz okolja, iz katerega izhajam, bi bilo to verjetno nekaj v zvezi z industrijo," razmišlja glasbenik.
Damjan se lahko danes pohvali z mnogimi dosežki. Po končani akademiji je pridobil naziv akademski glasbenik trobentist in profesor trobente, 16 let je deloval kot profesionalni trobentač v orkestru Opere in balet Ljubljana, kot glasbeni skavt je pripomogel k uspehu mnogim talentiranim glasbenikom, leta 2003 pa je postal direktor Slovenske filharmonije, pri čemer daje velik poudarek crossover glasbi – zelo rad bi jo namreč približal tudi širšemu občinstvu.
In koliko so stari najmlajši člani Slovenske filharmonije? "Nekateri začnejo takoj po končani akademiji, so pa bili že tudi primeri, ko so začeli takoj po srednji šoli, se pravi z 19 leti," pojasnjuje Damjan in dodaja, da morajo mladi, ki se odločijo za tovrsten poklic, zelo veliko vaditi. Kot pravi, zaradi tega niso prikrajšani za radosti, ki so jih deležni njihovi vrstniki, imajo pa vsekakor bolj pestro mladost.
Pestro je bilo tudi Damjanovo življenje – z veseljem pove, da si je uresničil življenjske sanje. "No, res pa je, da je pred mano še veliko izzivov," je naš pogovor zaključil sentimentalni žirant X Factorja.

Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV