Spremembe šolanja na domu, izobraževanje učencev s posebnimi potrebami, obvezni tuji jezik, uvajanje slovenskega znakovnega jezika in jezika gluhoslepih ter obvezno nacionalno preverjanje znanja na tri leta, je le nekaj novosti, prav tako pa lahko pričakujemo tudi nov koncept jutranjega varstva in podaljšanega bivanja.
Janja Zupančič, državna sekretarka na ministrstvu za vzgojo in izobraževanje: "Treba je ves čas posodabljati šolski sistem in tudi v tem trenutku se vsi zavedamo, da se je treba približati temu, kar trenutno okolje in naši učenci potrebujejo."
Uvajajo se obvezna nacionalna preverjanja znanja, in sicer po vsaki triadi, v tretjem, šestem in devetem razredu. Pri vpisu v srednjo šolo naj se tako ne bi več štele samo ocene zadnje triade, ampak tudi rezultati nacionalnega preverjanja znanja (NPZ) v 9. razredu. V kakšnem odstotku se bo pri točkovanju upošteval NPZ, še ni znano, a naj bi ocene še vedno imele prednost.
Šole naj bi v razširjen program vstopale postopoma, saj bodo izvajali več dejavnosti, za katere se bodo učenci lahko odločali prostovoljno. Vinko Logaj, Zavod RS za šolstvo: "Nov koncept razširjenega programa poglablja znanja, veščine v relaciji do obveznega programa, hkrati pa je naravnan tako, da učenci lahko izberejo tiste dejavnosti, za katere gojijo večje zanimanje ..."
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV