
Družinska sreča
"Imamo neverjetne fotografije Kiyoshija Jamesa Vujicica," je na Facebooku zapisal motivacijski govorec Nick Vujicic in poudaril, da se zahvaljuje za vse čestitke, darila in molitve, ki so jih oboževalci namenili njegovi družini. Fotografije dečka, ki je svoje starše razveselil na praznik zaljubljencev, so z velikim navdušenjem sprejeli tudi Vujicicevi prijatelji na družbenem omrežju Facebook in jim namenili več kot 175 tisoč všečkov.
"Ne veš, kaj lahko dosežeš, dokler ne poskusiš"
Ponosni očka je svetu poznan kot izjemen človek, ki ljubi življenje kljub neprijetni usodi, ki mu je že ob rojstvu vzela roke in noge. "Preprosto ljubim življenje. Ljudje me pogosto sprašujejo: 'Kako to, da si tako nasmejan?' Odgovorim jim: 'To je dolga zgodba ...'" To so besede, s katerimi danes svetovno znani Avstralec srbskih korenin nagovarja svoje občinstvo. Neprijetno usodo je Vujicic izkoristil kot priložnost za izjemne motivacijske govore, s katerimi ljudem vrača pogum in ljubezen do življenja. Svojo zgodbo o večnemu upanju in optimizmu je delil že v 44 državah sveta, obiskal je tudi Slovenijo. In čeprav mu življenje ni prizaneslo že ob rojstvu, se tudi njegova zgodba o uspehu ni spisala čez noč. "V šoli so me zbadali, to je bila ena tretjina bolečine. Druga tretjina bolečine je bil občutek, da sem staršem v veliko breme, vedno so mi morali pomagati. In tretja stvar, ki me je bolela, je bila, da nisem vedel, kaj bom počel v življenju. Nisem želel biti do konca življenja nekomu v breme. Spraševal sem se, ali bom sploh našel službo? Kakšno prihodnost sploh imam?" je o svojih dvomih spregovoril Vujicic, ki odkrito priznava, da je pri desetih letih skušal narediti samomor, tri leta pozneje pa je ob poškodbi slabo razvitega stopala ugotovil, da stvari začneš ceniti šele takrat, ko nekaj izgubiš. Manjša poškodba ga je tako navdihnila k velikim spremembam. Iz svojega besednjaka je črtal besedi "ne morem" ter sebi in okolici začel dokazovati, da lahko skrbi zase. Danes igra golf, lovi ribe, plava, nobenih omejitev pa mu ne predstavlja niti delo z računalnikom, saj v eni minuti lahko natipka tudi do 43 besed. "Mama in oče sta mi vedno govorila: ne veš, kaj lahko dosežeš, dokler ne poskusiš." Pri 19 letih je prvič stopil pred ljudi in začel pripovedovati svojo zgodbo, ki še danes navdušuje številne ljudi.
Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV