Bibaleze.si

Ker oče ni mogel biti prisoten pri porodu, ga je spremljal prek videoklica

M. A.

Trači

0
22. 04. 2020 15.54

Socialno distanciranje in globalna pandemija korenito spreminjata pravila tudi v porodnišnicah, kjer oče pri porodu žal ne more biti več prisoten. To je še posebej neprijetno za tiste, ki porod pričakujejo prvič, a par iz ameriškega New Jerseyja se je domislil inovativne rešitve.

družina

Lani poleti sta Stephanie in Marty Gandelman izvedela, da pričakujeta prvega otroka, ki sta se ga močno veselila, saj sta ga načrtovala dlje časa, na koncu jima je uspelo s postopkom zunajtelesne oploditve. Hitro sta začela delati načrte, pripravljati sobo in izbirati ime; vse sladkosti, ki so vam vsem, ki ste to že doživeli, dobro znane. Globalna pandemija covid-19 pa je globoko zarezala v načrtovanje največjega trenutka, v porod, saj so le dober teden pred predvidenim rokom zakonca obvestili, da oče ne sme biti prisoten v porodni sobi. 

34-letni Marty, sicer odvetnik, ni izgubljal časa z obžalovanjem, saj je vedel, da ne more spremeniti ničesar, zato se je domislil inovativne rešitve in porodu prisostvoval kar prek videoklica. Stephanie je ameriškim medijem zaupala, da je bil Marty celo bolj razočaran kot ona, še toliko bolj pa mu je to pomenilo, ker je bil njun prvi otrok, za katerega sta se dolgo trudila. 'Na koncu sva se oba strinjala, da je najpomembnejše, da bo otrok zdrav in da bo z njim vse v redu. Med porodom sem si namesto kamere predstavljala kar svojega moža in na neki način mi je bilo lažje, ker sem čutila, da je res tam z mano. Vesela sem, da je lahko kljub vsemu ta trenutek delil z menoj,' je povedala novopečena mamica, ki se je morala pred srečnim dogodkom spopasti že s tremi splavi.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Marty je priznal, da mu je bilo med porodom najhuje to, ko je gledal Stephanie v bolečinah, a je obenem vedel, da bodo zanjo zagotovo dobro poskrbeli. 'Najtežje je bilo zame potem, ko je bilo vsega konec, ko ju nisem mogel takoj objeti in poljubiti. A bil sem srečen in res se mi je zdelo, kot da sem tam z njima,' je povedal ameriškim medijem. Mali Jake se je v newyorški bolnišnici Mount Sinai rodil 27. marca, kmalu bo dopolnil en mesec. Ob rojstvu je tehtal 3320 gramov, rodil se je le teden dni pred predvidenim rokom, oče pa ga je spoznal že naslednji dan, ko so ju odpustili iz bolnišnice. 'Bil je neverjeten občutek. Objel sem ga in poljubil, nato pa sem ju odpeljal domov, kjer smo se izolirali od vsega.'

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Svoje razmišljanje je kar na svojem Instagramovem profilu @schtoofa dva tedna po porodu strnila mlada mamica, kjer je zapisala, da sta se z možem navadila na novo rutino, ki malce spominja na dan, ki se ves čas ponavlja: 'Hranjenje, menjanje plenic, spanje, počivanje. In potem vse znova. In znova. In znova. Najino življenje je točno takšno, kot je življenje z globalno pandemijo ali brez nje, edina razlika je v tem, da ima tam zunaj Jake ogromno družino. V časih korone smo v tej družini trije.' Prav gotovo pa bi lahko četrti družinski član postala kamera na telefonu, ki je Martyju ne le omogočila spremljanje rojstva prvorojenca, za kar sta se z ženo trudila več let, temveč tudi zato, ker je ogromno sorodnikov, s katerimi kar prek videoklica klepetata zdaj.

Videoklici v času koronavirusa združujejo tiste, ki so ločeni.
Videoklici v času koronavirusa združujejo tiste, ki so ločeni.FOTO: Shutterstock
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863