Bibaleze.si

Otrokom prepovedan vstop v trgovino, samska mamica ogorčena

M. A.

Novice

13
08. 04. 2020 10.58

Strogi ukrepi, ki jih te dni v boju proti koronavirusu sklepajo vlade številnih evropskih držav, nekatere prebivalce prizadenejo bolj kot druge. To je na lastni koži občutila 46-letna mamica samohranilka, ki že vrsto let živi v Londonu, sicer pa prihaja s Cipra. Ker si je na Otoku uredila življenje, ima tam službo, otroka pa šolo, zato je zdaj tam z otrokoma tudi ostala, a kmalu doživela neprijetno presenečenje.

Mama

Kot je 46-letna Elena Sotiriou povedala britanskim medijem, se je pred kratkim podala po nujnih opravkih, na katerih sta jo spremljala tudi njena dva otroka, 7-letna Georgia in 4-letni Ioannis Marino. Ker sta otroka premlada, da bi sama ostala doma, v Angliji pa nima nobenih sorodnikov, je čutila, da ji ne preostane nič drugega, a je doživela hladen tuš, ko je želela v lokalni trgovini kupiti kruh in jajca. 'Čakali smo pred vhodom, da pridemo na vrsto kot vsi drugi. Ko pa smo bili na vrsti, so mi povedali, da otrokom zaradi epidemije koronavirusa ni dovoljen vstop v trgovino in da ju moram pustiti zunaj.'

Sotiriouova je sprva želela spor z vodjo trgovine rešiti mirno, a ji je povedala, da žal ne more storiti ničesar, ker ne postavlja pravil, prav tako pa jo je opomnila, da je že pred vhodom postavljen jasen znak, ki sporoča, da otroci ne smejo v trgovino. 'Zdi se mi, da je to pravilo izredno diskriminatorno do samskih staršev. Od nekdaj kupujem v tej trgovini, podpiram jih, zdaj, ko bi morali oni pomagati meni, pa nam zaprejo vrata pred nosom. Povedala sem jim, da ne bom več hodila k njim, pa so mi odgovorili, da je to moj problem,' je povedala razočarana mamica, ki je razmišljala tudi o nakupu prek spleta, a je ugotovila, da so termini zapolnjeni že za naslednje tri tedne. 

Nekateri ukrepi britanske vlade samohranilcem povzročajo velike težave. Fotografija je simbolična.
Nekateri ukrepi britanske vlade samohranilcem povzročajo velike težave. Fotografija je simbolična.FOTO: Dreamstime

Elena je kljub temu kupila najnujnejše, a na blagajni doživela enak odziv, češ da niso delavci v trgovini tisti, ki postavljajo pravila. Na trgovino je naslovila tudi uradno pritožbo, a odgovora še ni dobila, ob tem pa je ugotovila, da so številne trgovine uvedle enako prepoved. 'Kako naj samski starši, ki nimamo pomoči in smo sami z majhnimi otroki, preživimo, če ne smemo v trgovine,' se je med drugim vprašala na lokalni strani skupnosti, kjer so jo številni podprli in ji povedali, da se tudi sami bojujejo z enakimi vprašanji. Za medije so se sicer trgovci že odzvali in povedali, da razumejo, da določeni ljudje otrok ne morejo pustiti doma, saj bi tam ostali sami, a da so primorani opozoriti vsakega, ki v trgovino vstopi z otroki, saj nekateri kljub številčni družini še vedno nakupujejo v skupini. V Angliji so sicer uvedli podobne ukrepe kot v Sloveniji, zadnja ura odprtja trgovine pa je namenjena medicinskim delavcem. 

Elena je kljub temu kupila najnujnejše, a na blagajni doživela enak odziv, češ da niso delavci v trgovini tisti, ki postavljajo pravila.
Elena je kljub temu kupila najnujnejše, a na blagajni doživela enak odziv, češ da niso delavci v trgovini tisti, ki postavljajo pravila. FOTO: Dreamstime
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (13)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863