
Kljub nenehnim opozorilom na prevare, ki se dogajajo na družbenih omrežjih, uporabniki Facebooka te dni ves čas delijo fotografijo bolne deklice Zoe Chambers, ker naj bi ji ta projekt omogočil zdravljenje oz. doniranje denarja. Na žalost nič od tega ni res, gre samo za nov način prevare, cilj, s katerim vam želijo vdreti v profil.
Podjetje Sophos, ki izdeluje varnostne sisteme za računalniško opremo, je na blogu zapisalo, da je na žalost dejstvo takšno – fotografija deklice, ki naj bi ji presadili srce, če se fotografija ''deli'' 10.000-krat, kroži po svetovnem spletu že nekaj let. Gre za dojenčico, ki so ji že leta 2007 presadili srce, na žalost pa je leto pozneje izgubila bitko z življenjem. Z deljenjem fotografije Zoe, ki ima raka, naj bi Facebook doniral tri cente in tako pomagal pri zdravljenju, toda to družbeno omrežje ne plačuje za okrevanje bolnih otrok. Prav tako je nad grozno in dejansko kruto lažjo šokirana njena mama Julie. Poudarja, da gre za nepooblaščeno uporabo hčerkine fotografije.
Na Facebooku je takšnih neresničnih primerov več (kroži tudi fotografija majhnega dečka, ki za presaditev potrebuje le 100 delitev).
Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV