
Organizatorji projekta navajajo, da bodo uvajalnice v dopoldanskem času. Program obsega dvajset ur ter poleg intenzivnega učenja slovenščine zajema spoznavanje razrednikov in ostalih delavcev šole, učnih predmetov, šolskih prostorov ter novega kraja.
Največ priseljencev sicer prihaja iz Bosne in Hercegovine, Makedonije, Kosova, Srbije, Rusije ter Ukrajine. Po besedah učiteljice in ene od koordinatorjev projekta Mojce Jelen Madruša je zadnje čase veliko povpraševanja po načinih vključevanja srednješolcev.
Pomembno vlogo pri privajanju na novo okolje imajo tudi šolski delavci, zato zanje organizirajo regijska usposabljanja. Do sedaj jih je bilo pet, zanimanje zanje pa je bilo veliko, pravi Jelen Madruševa. Na usposabljanjih učitelje, svetovalne delavce, ravnatelje in pomočnike ravnateljev med drugim seznanijo z metodami dela s priseljenci in poučevanja slovenščine kot drugega jezika. Tekom usposabljanja potekajo tudi delavnice za razvijanje medkulturnih kompetenc. Je pa po njenih navedbah za učitelje zelo pomembno, da poznajo tovrstno zakonodajo.
V projektu sodeluje več kot 3500 strokovnih delavcev. Projekt sta finančno podprla Evropski socialni sklad ter ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV