Bibaleze.si

Več kot 300 Varnih točk za otroke

M.K./STA

Najstniki

0
11. 09. 2012 07.56

Ob začetku novega šolskega leta v Unicefu Slovenija otroke in mladostnike opozarjajo na Unicefove Varne točke, kamor se ti lahko zatečejo po pomoč v stiski. O njih je spregovoril tudi Boštjan Gorenc - Pižama.

''Otroci se v Varne točke najpogosteje zatečejo zaradi družinskih stisk, nadlegovanja ali pa ko potrebujejo pomoč pri domačih nalogah,'' pravi direktor Unicefa Slovenije.

 

Boštjan Gorenc - Pižama je podpornik projekta Varne točke, vse otroke in mladostnike pa je na Unicefovi novinarski konferenci pozval, da naj o svojih težavah spregovorijo in jih naj ne držijo v sebi. Otrokom želi sporočiti tudi, da lahko pridejo po pomoč tudi v imenu svojega prijatelja. Povedal je še, da bi tudi sam v najstniških letih potreboval pomoč kot žrtev medvrstniškega nasilja.

Povejte naglas, poiščite pomoč, pravi Boštjan Gorenc - Pižama.
Povejte naglas, poiščite pomoč, pravi Boštjan Gorenc - Pižama. FOTO: xfactor.si
Unicef Slovenije sicer že od leta 2003 po slovenskih občinah vzpostavlja Varne točke. V Ljubljani se nahajajo v vseh četrtnih skupnosti, kmalu pa bo zaživela 100. Varna točka. Več kot 300 Varnih točk je v 21. mestih po državi, v njih pa deluje več kot 800 prostovoljcev.

Idrija, Šentjur, Koper ...

Zadnji mesti, kamor so se Varne točke razširile, sta Idrija in Šentjur, za jeseni pa v Unicefu Slovenije pripravljajo tudi odprtje mreže Varnih točk v Kopru. Varne točke se nahajajo ob šolskih poteh, saj se po besedah izvršnega direktorja Unicefa Slovenije Tomaža Bergoča medvrstniško nasilje največkrat dogaja na poti v šolo. "Otroci se v Varne točke najpogosteje zatečejo zaradi družinskih stisk, nadlegovanja ali pa ko potrebujejo pomoč pri domačih nalogah," je pojasnil Bergoč. Dodal je, da so v preteklem šolskem letu zabeležili 41 obiskov otrok, ki so se znašli v resnejših težavah in je bilo potrebno posredovanje strokovnih služb.

Varne točke se sicer nahajajo v različnih javnih prostorih, kot so knjižnice, cvetličarne in trgovine. Ti prostori pa so označeni s posebno belo-modro nalepko smejoče se hišice.

Seznam Varnih točk najdete na Unicefovi spletni strani.

Kaj naj stori otrok, če je žrtev nasilja?

''Otroci se v Varne točke najpogosteje zatečejo zaradi družinskih stisk, nadlegovanja ali pa ko potrebujejo pomoč pri domačih nalogah,'' pravi direktor Unicefa Slovenije.
''Otroci se v Varne točke najpogosteje zatečejo zaradi družinskih stisk, nadlegovanja ali pa ko potrebujejo pomoč pri domačih nalogah,'' pravi direktor Unicefa Slovenije.FOTO: iStockphoto

Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863