Boštjan Gorenc - Pižama je podpornik projekta Varne točke, vse otroke in mladostnike pa je na Unicefovi novinarski konferenci pozval, da naj o svojih težavah spregovorijo in jih naj ne držijo v sebi. Otrokom želi sporočiti tudi, da lahko pridejo po pomoč tudi v imenu svojega prijatelja. Povedal je še, da bi tudi sam v najstniških letih potreboval pomoč kot žrtev medvrstniškega nasilja.

Idrija, Šentjur, Koper ...
Zadnji mesti, kamor so se Varne točke razširile, sta Idrija in Šentjur, za jeseni pa v Unicefu Slovenije pripravljajo tudi odprtje mreže Varnih točk v Kopru. Varne točke se nahajajo ob šolskih poteh, saj se po besedah izvršnega direktorja Unicefa Slovenije Tomaža Bergoča medvrstniško nasilje največkrat dogaja na poti v šolo. "Otroci se v Varne točke najpogosteje zatečejo zaradi družinskih stisk, nadlegovanja ali pa ko potrebujejo pomoč pri domačih nalogah," je pojasnil Bergoč. Dodal je, da so v preteklem šolskem letu zabeležili 41 obiskov otrok, ki so se znašli v resnejših težavah in je bilo potrebno posredovanje strokovnih služb.
Varne točke se sicer nahajajo v različnih javnih prostorih, kot so knjižnice, cvetličarne in trgovine. Ti prostori pa so označeni s posebno belo-modro nalepko smejoče se hišice.
Seznam Varnih točk najdete na Unicefovi spletni strani.
Kaj naj stori otrok, če je žrtev nasilja?

Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV