Kdo je kriv?
Po podatkih Policije je za prometno nesrečo, v katero je udeležen pešec, v kar 85 odstotkih primerov kriv voznik avtomobila. Spodnji videoprispevek sodi med ostalih 15 odstotkov, predvsem pa naj bo v razmislek vsem staršem, zakaj se je treba z otrokom pogovoriti o varnosti na cesti.

V razmislek …
Javna agencija Republike Slovenije za varnost prometa Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu je v brušuri, izdani skupaj z Ministrstvom za šolstvo in šport in Zavodom RS za šolstvo, s Policijo, šolami in vrtci, občinskimi sveti za preventivo in vzgojo v cestnem prometu in drugimi navedla naslednje: "Najpomembnejši dejavnik, ki vpliva na težo posledic v prometnih nesrečah z udeležbo pešcev pa je hitrost vozila, saj študije kažejo, da pešec najverjetneje utrpi le lažje poškodbe pri trku z vozilom s hitrostjo okrog 30 km/h. Že pri trku z 48 km/h je verjetnost hujše in smrtne poškodbe 50 %, pri trku s hitrostjo 64 km/h pa že 90 % verjetnost za smrtne poškodbe pešca."
Med poškodovanimi pešci prevladujejo otroci, stari 7–14 let
Statistika lanskega leta kaže, da je na naših cestah umrlo 21 pešcev, kar pomeni skoraj 15 % vseh smrtnih žrtev (skupaj 141). Ta številka je tako visoka, da opredeljuje pešce kot eno izmed najbolj ogroženih skupin udeležencev v prometu. Najbolj zaskrbljujoče pa je, da med poškodovanimi pešci prevladujejo otroci osnovnošolci, stari od 7 do 14 let. Da bi bila številka v letih statističnih poročilih čim nižja, kupite svojim otrokom svetlobne znake (kresničke), pogovorite se z njimi o lepem, predvsem pa varnem vedenju z mislijo, da se na cesti nikoli nikomur ne sme nikamor muditi.
Še vedno pa je zaskrbljujoč podatek, koliko je takšnih staršev, ki se požvižgajo na varnost otrok.
Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV