Patrick in Susan nista skupaj odraščala. On je živel nekaj časa v sirotišnici, nato pa ga je posvojil par iz Potsdama. Za sestro je skrbela mama. Ko je Patrick odrasel, je želel poiskati biološke starše. Spoznal je mamo in sestro ter se preselil k njima. Šest mesecev kasneje je mama umrla, brat in sestra pa sta se zaljubila. Leta 2001 sta dobila prvega otroka, sina Erica, ki sta ga dala v skrbništvo. Do leta 2005 je Susan rodila še tri otroke. Bratu in sestri so sodili zaradi incesta in Patrick je končal v zaporu. Odslužiti je moral triletno kazen, medtem ko je Susan razglašena za delno krivo, ker ima psihološke težave.
Kljub vsemu par vztraja, da njuna ljubezen ni drugačna od ostalih. Obrnila sta se na Evropsko sodišče za človekove pravice v Strassburgu. Po poročanju nemških medijev je pritožba, da so jima odvzeli pravico do družinskega življenja, ovržena. Potrdili so, da ima Nemčija pravico prepovedati incest in da se s tem ne krši osnovnega zakona za zaščito družinskega življenja. Prepričani so, da je bil glavni vzrok za izrečeno kazen zaradi incesta zaščititi zakon in družino, saj se drugače izbriše meja med družinskimi vlogami. Dodali so, da v nasprotnem primeru s tem škodijo otrokom, rojenim v tej zvezi. Stuebingov odvetnik je na to odvrnil, da je tveganje podobno tudi pri starejših nosečnicah in invalidnih osebah, a se pri njih ne razmišlja o prepovedi.
Zelo podobna zgodba se odvija tudi v Sloveniji.
Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV