Bibaleze.si

Žalostna usoda otrok

STA/N. K.

Novice

0
23. 06. 2015 06.49

V naslednjih 15 letih bo zaradi razlogov, ki jih je v večini primerov mogoče preprečiti, umrlo na milijone otrok, če se svet ne bo osredotočil na pomoč najbolj ranljivim skupinam prebivalstva, v poročilu opozarja Unicef. Izvršni direktor te agencije Anthony Lake zato poziva države članice ZN, da otroke iz najrevnejših regij obravnavajo prednostno.

Somalija

 

Somalija
Somalija FOTO: Reuters

Kljub znatnemu napredku v okviru razvojnih ciljev tisočletja na področju blaginje otrok, izhajajočih iz programa globalnega razvoja med letoma 2000 in 2015, Unicef ocenjuje, da bodo milijoni najrevnejših otrok trpeli, če se bodo nadaljevali sedanji trendi.

Poročilo navaja, da bo brez povečane pozornosti najbolj ogroženih 68 milijonov otrok, starih manj kot pet let, v naslednjih 15 letih umrlo zaradi razlogov, ki jih je mogoče preprečiti. Ob tem Unicef dodaja, da bo dodatnih 119 milijonov otrok leta 2030 še vedno kronično podhranjenih.

"Življenja in prihodnost najbolj ogroženih otrok so pomembna - ne le za njihovo dobro, temveč za dobro njihovih družin, skupnosti in družb," po navedbah nemške tiskovne agencija dpa meni Lake.

Pozval je države članice Združenih narodov, da otroke iz najrevnejših regij postavijo na sam vrh svojih načrtov, ko bodo letos oblikovale trajnostne razvojne cilje za naslednjih 15 let.
"Trajnostni razvojni cilji predstavljajo možnost, da se upoštevajo doslej pridobljena znanja in da pomagamo otrokom, ki to najbolj potrebujejo. Sram nas je lahko, če tega ne bomo storili," je še dodal Lake.

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863