
Čakalnice v zdravstvenih domovih so jeseni in pozimi polne. Najpogosteje zbolevajo otroci zaradi trebušnih težav, simptomi pa so driska, slabost, bruhanje. Ta virus se zdravi doma, zato z otrokom ne rabite vrat na nos odhiteti k zdravniku. Pomembno je, da otrok ne dehidrira, da pije dovolj tekočine. Malemu bolniku lahko postrežete kokošjo juho, ponudite slane palčke, prepečenec ali probiotični jogurt. Najbolj pomemben zanj pa je počitek!
Prav tako ni nujen obisk zdravnika pri prehladu, izcedku iz nosa ali pokašljevanju. Res pa je, da ga lahko zadržite doma, naj ne gre v šolo ali vrtec ter mu poskušajte dvigniti odpornost z raznimi domačimi pripravki. Koristne nasvete najdete na različnih forumih.
Antibiotik predpiše zdravnik, ki ugotovi, da gre pri otroku za bakterijsko okužbo. Ne dajajte otroku zdravila, ki vam je ostal od prejšnjega zdravljenja ali od drugega otroka.
Če povišana telesna temperatura ne pade po dveh do treh dneh, izcedek iz nosu se obarva, otrok tarna, da ga nekaj boli, je seveda čas, da ga naročite pri izbranem zdravniku, ki ga bo pregledal in mu predpisal ustrezno terapijo.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV