
Raziskave kažejo, da druženje otrok, mladine in starejših s psi bistveno pripomore pri zdravljenju in rehabilitaciji, so zapisali v Zavodu PET. Izvajanje tovrstnih terapij vedno bolj podpira tudi medicinska stroka, na ministrstvo za zdravje pa namerava zavod vložiti tudi pobudo za ureditev zakonodaje na tem področju.

Prisotnost psa znižuje tudi krvni tlak in srčni utrip človeka, tako lahko prisotnost in dotikanje psa pomirjata človeka in zmanjšujeta fizično bolečino ter psihično nelagodje. Terapija s psom vpliva tudi na telesni, mentalni, socialni in kognitivni vidik ter tudi na govor in komunikacijo, so še pojasnili na Zavodu PET, ki združuje in povezuje prostovoljce, ki s terapevtskimi psi že več let aktivno opravljajo aktivnosti in terapije s pomočjo psov v bolnišnicah in zavodih, kot so Pediatrična klinika Ljubljana in Univerzitetni rehabilitacijski inštitut Soča. Aktivnosti s psom izvajajo tudi v vrtcih in osnovnih šolah.
Izkustveno izobraževanje s pomočjo konja
Izkustveno izobraževanje s pomočjo konja je ena od oblik učinkovitega učenja, pri kateri se na podlagi izkušenj naučimo pravilnega ravnanja s konjem. O pozitivnih učinkih druženja z živalmi pričajo mnoge tuje študije, zanimiva raziskava pa pod okriljem Biotehniške fakultete poteka tudi v Sloveniji. Tukaj si lahko pogledate VIDEOPRISPEVEK!
Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV