Strokovnjaki s floridske univerze na podlagi opravljene raziskave trdijo, da z leti ljudje začnejo sebe bolj ceniti in postavljati na prva mesta partnerja, družino, prijatelje. V srednjih letih se umaknejo od nerealnih pričakovanj in začnejo uživati. 40. in 50. leta pa naj bi bila tista, ko ''človek zaživi polno''.

Človek naj bi se v življenju v povprečju nasmejal kar 500 tisočkrat. A strokovnjaki pravijo, da je ta nasmeh v mlajših letih večkrat zaigran. Najbolj iskren in pristen naj bi bil prav nasmeh 50-letnika, ki se v povprečju nasmeje 7–10-krat dnevno. V teh letih naj bi bila na vrhuncu tudi empatija: razumevanje situacije, sočustvovanje, pomoč, posluh za težave drugih itd.

Stres najbolj občutijo 30-letniki!
Najbolj naj bi bili stresu izpostavljeni med 18. in 33. letom starosti. To je obdobje iskanja prve zaposlitve, obdobje, ko sta v ospredju (večinoma) grajenje kariere in ustvarjanje družine. Posameznikova pričakovanja so velikokrat nerealna, s čimer so povezani tudi osebni neuspehi. Bolj kot v kasnejših letih so prisotni črnogledost, nezadovoljstvo z življenjem in pesimizem.
Ljubezen je kot vino ...
Že res, da je morda težje najti partnerja, ko smo starejši, saj točno vemo, česa si želimo in kaj iščemo. A vendarle so sami odnosi v 40. in 50. letih bolj kakovostni – ljubezen dojemajo globlje, drugače so povezani in bolj so zaupljivi.
Poznate recept za uspešen zakon?
Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV