Kampiranje je vsekakor odlična izbira, če želimo svoj prosti čas s svojimi bližnjimi preživeti na malo drugačen način in v osrčju prekrasne narave. Pri tem pa nam bo koristilo, če se bomo tudi skrbno in dobro pripravili na kampiranje z našimi nadobudneži. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.
Izberite kamp, ki je primeren za družino
Vse se začne pri izbiri pravega kampa, da se izognemo kakšnim neprijetnostim, ki bi nam kasneje po nepotrebnem pokvarile brezskrbni dopust. Pozanimajte se o kampih, ki so družinam prijazni, hkrati pa imejte v mislih tudi svoje želje, na primer, ali imajo senco, bazen, igralnice, urejene kopalnice, elektriko, restavracijo, trgovino, organizirane animacije, kot tudi, če se nahajajo v bližini morja, jezera ali reke. Če le imate možnost, preverite ocene na raznoraznih forumih ali pa povprašajte za priporočila tudi svoje prijatelje in znance, ki radi kampirajo. Vnaprej se lahko seznanite s cenami, hkrati pa lahko izbrano parcelo tudi vnaprej rezervirate.

Poskrbite za vso potrebno opremo
Pred samim odhodom potrebujemo primerno opremo, ki je tako rekoč nujna, če smo se odločili za tako obliko preživljanja svojih počitnic. Poleg oblačil in običajnih stvari, kot so osebni dokumenti, hrana, voda, sončna krema, kozmetika in zdravila, moramo imeti s seboj tudi kakovosten šotor, v katerem bomo lahko čim bolj udobno bivali. Pri tem imajo otroci lahko tudi svojega, kar jim bo le še bolj zanimivo. V dodatno opremo lahko vključimo še napihljive blazine, spalne vreče, tople odeje, zložljive stole, priročno mizo, kuhalnik, tendo, ki nas bo ščitila pred soncem ali dežjem, zaščito pred komarji, sveče, baterijsko lučko ...
Vključite otroke v načrtovanje
Načrtovanje počitnic nas lahko razveseljuje v dneh, ko z užitkom odštevamo dneve do težko pričakovanega dopusta, in zakaj ne bi v pripravo vključili tudi svojih otrok? Skupaj si lahko ogledamo slike destinacije, na katero se bomo odpravili, se pogovorimo o zanimivostih tega kraja, preverimo, kakšne aktivnosti imamo na voljo, ter se seznanimo z željami družinskih članov. To pa nam bo lahko pomagalo tudi pri načrtovanju, v smislu, kaj si želimo skupaj početi, pa naj si bo to kar koli, od kopanja, kolesarjenja, ribarjenja, igranje badmintona, branja knjig, supanja do surfanja.
Določite jasna pravila
Dobro je, da se že pred samim potovanjem dogovorimo o določenih pravilih, saj si bomo tako marsikaj olajšali in se izognili morebitni slabi volji. Torej, da otrokom postavimo meje, ki se jih bodo morali držati tudi v kampu, na primer, da upoštevajo predpisane omejitve, da ne smejo nikamor, ne da bi vprašali, da morajo skrbeti za čistočo in se izogibati samostojnemu kurjenju ognja. Nasploh pa je dobro, da ohranimo tudi določeno rutino oziroma strukturo, saj se znotraj nje otroci počutijo bolj varno in domače. To pomeni, da ohranjamo urnik, ki jim je že poznan, glede obrokov, umivanja zob, tuširanja, izbrane ure za spanje in podobno.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV