
Tina Traster je takoj vedela, da je nekaj narobe, saj se ji je posvojena deklica Julia izogibala. Ni se pustila pestovati in tudi ni ji bila naklonjena. Zaskrbljena Tina je upala, da bo to sčasoma minilo, toda vse skupaj je razčistila šele, ko je Julia začela obiskovati šolo. Ko je Tina prišla po njo, je bila Julia izolirana od ostalih, pogosto se je skrivala pod klopjo.
Tina je postala depresivna in mislila je, da je slaba mama. Takrat pa je izvedela za motnjo, ki jo imajo sirote zaradi prevelike travme. Ker so jih starši zapustili, jih je strah zbliževanja z novimi ljudmi, bojijo se, da jih bodo spet zapustili.
Ko je izvedela za motnjo, je mama storila vse, da je pomagala Julii, da si opomore in danes sta končno prava mama in hčerka. Tina je napisala tudi knjigo Dvojno reševanje Julie, ker želi pomagati staršem, ki imajo podobne težave.
Vse, česar niste vedeli o posvojiteljskem dopustu Posvojiteljski dopust lahko izkoristi en ali oba posvojitelja takoj po posvojitvi otroka. Koliko dni vam pripada, je odvisno od otrokove starosti. 150 dni lahko izkoristite, če posvojitveni otrok star od enega do štirih let. Če je otrok starejši, do 10 leta, vam pripada 120 dni. Posvojiteljski dopust vam ne pripada, če ste že koristili porodniški dopust, očetovski dopust ali dopust za nego in varstvo posvojenega otroka. Če ste izrabili dopust za nego in varstvo otroka, ampak manj kot 150 ali 120 dni, imate pravico do razlike do posvojiteljskega dopusta. Če posvojite otroka svojega zakonitega partnerja, nimate posvojiteljskega dopusta. Najkasneje v treh dneh, ko začnete posvojiteljski dopust, obvestite o tem svojega šefa. |
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV