V indijskemu mestu Anand, ki ni zanimiv za turiste, je porodnišnica, kjer domačinke rojevajo dojenčke za tujce iz vsega sveta. Nadomestne matere za svoj trud dobijo plačilo, kar 7.500 dolarjev, če pa nosijo dvojčke pa se jim cena poviša za 25 odstotkov. Za prav toliko denarja delajo v Indiji delavci deset let.
V bolnišnico prihajajo premožni pari, ki ne morejo imeti otrok in zanj plačajo 17 tisoč evrov. Do sedaj je bilo v bolnišnici rojenih več kot 200 otrok.
Par, ki si želi otroka, mora v Anandi preživeti vsaj 14 dni. Nastanijo se v hotelu in vsak dan odhajajo v bolnišnico k dr. Patelu. Ta ženski vzame jajčece, jih oplodi z moževo spermo in vstavi v maternico nadomestne matere.
»Delam to, kar mi znanost dopušča,« je o svojem delu povedal zdravnik. Dodal je še, da nadomestne matere v njegovi bolnišnici ne rojevajo otrok istospolno usmerjenim parom, ženskam, ki so starejše od 53 let in vsem tistim, ki nočejo zanositi samo zato, ker se jim zdi bolj enostavno, da imajo nadomestne matere. Nadomestne matere v njegovi bolnišnici torej pomagajo izključno le parom, ki nikakor ne morejo imeti otroka.
»Nadomestna mati ni modni hit, ampak je zadnja možnost za vse tiste ženske, ki drugače ne morejo priti do svojega dojenčka,« je povedala dr. Patelova.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV