Čezmerna telesna teža ni več le težava starejših otrok in odraslih. Težave z njo imajo že malčki in celo dojenčki. V Združenih državah Amerike je pretežak eden od desetih otrok, kar je za več kot polovico več kot pred dvajsetimi leti. Vse več ameriških staršev zato skrbi teža njihovih dojenčkov. Nekateri se celo zatekajo k skrajnim ukrepom – svoje najmlajše preprosto dajo na dieto.

Še pred prvim rojstnim dnem
Dr. Jatinder Bhatia, predsednk odbora za prehrano ameriške pediatrične akademije pravi, da se nekateri starši s hujšanjem dojenčkov soočajo z lastnimi težavami s težo. “Videl sem starše, ki hujšajo svoje dojenčke in enoletnike, saj so imeli, ali še imajo, tudi sami težave s prekomerno telesno težo,“ je povedal.
Kako daleč pa so starši pripravljeni iti, da njihov otrok ne postane “debelušček?“ V začetku leta so v Washingtonu obravnavali primer skrajnega ravnanja staršev, ki sta se bala za dojenčkovo telesno težo. Na sodišču sta se morala zagovarjati, saj sta dojenčku v mleko dajala odvajala, da se ne bi preveč zredil.
Hujšanje ni rešitev!
Podatki ameriške pediatrične akademije kažejo, da se je število otrok, mlajših od 12 let, ki so zaradi prehranskih motenj pristali v bolnišnici, od leta 1999 povečalo za neverjetnih 119 odstotkov. Bhatia je še povedal, da sicer razume, da starši otroku hočejo dobro in želijo le poskrbeti, da bo imel zmerno telesno težo, vendar obstajajo tudi meje – in hujšanje dojenčkov nikakor ni rešitev!
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV