
Raziskava ki so se je lotili britanski raziskovalci, je pokazala, da mladi starši v prvih dveh letih otrokovega življenja izgubijo kar šest mesecev spanja.
V raziskavi je sodelovalo tisoč staršev, od teh je le eni tretjini uspelo ponoči spati neprekinjeno tri ure. Dvanajst odstotkov jih je imelo še manj sreče in so ponoči spali uro manj. Znanstveniki so tako z raziskavo potrdili, da je večina staršev v dveh letih kronično neprespana. Po otrokovem drugem letu pa naj bi se stvari malce umirile in bi tako otroci kot starši začeli ponoči spati.
Odrasli ljudje potrebujejo najmanj pet ur neprekinjenega spanja ponoči, da lahko čez dan delujejo normalno. V prvih mesecih pa vemo, da se dojenčki zbujajo na dve, tri ali štiri ure. Tako je večina staršev neprespana, to pa vodi v kronično utrujenost.
K temu bi lahko tudi pripisali poporodno depresijo, ki prizadene matere.
Neprespanost pa vpliva na oba starša, saj zaradi utrujenosti prihaja do prepirov, nihanja razpoloženja, ki pri nekaterih lahko vodi tudi do razpada zveze.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV