Samo pod nadzorom!
Na Mayoclinic.com poudarjajo, da dojenčka položite na trebuh le takrat, ko je buden in ko ste vi prisotni ter ga gledate. V takšnem položaju bo okrepil mišice vratu in ramen ter razvil gibalne spretnosti. Obenem boste preprečili, da bo imel ploščato glavo, kar se lahko zgodi, če bi ves čas ležal na hrbtu. Položaj na trebuščku bo otroku omogočil možnost, da bo pridobil moč za sedenje, obračanje in hojo.
Kako pogosto?
Otroka položite na ravno podlago, recimo na odejico, brez kakršnih koli ovir in nevarnih predmetov v bližini. ''Ker je položaj na trebuščku za novorojenčke, na začetku, precej naporen, s trebušnim položajem ne pretiravamo. Bolje je, da dojenčka čez dan obrnemo na trebušček večkrat za par minutk, kot da ga obrnemo le enkrat na dan in potem vztrajamo predolgo,'' razlaga Špela Gorenc Jazbec, fizioterapevtka in terapevtka razvojno nevrološke obravnave.
Če ne želi biti na trebuščku ...
Bibina svetovalka pojasnjuje, da pri dojenčkih, ki ne želijo biti v položaju na trebuščku, po navadi odkrijejo kasneje težave z neusklajenim mišičnim tonusom. ''Ta jim ne omogoča primerno kakovostnega trebušnega položaja. Saj jim je zaradi neusklajenosti mišic oziroma mišične aktivnosti le ta naporen. Zaradi tega se hitro utrudijo in se začnejo pritoževati.''
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV