Bibaleze.si

Otroci, ki se znajo igrati, so uspešnejši

N. K.

Malček

0
17. 10. 2013 07.53

Otroci se skozi igro naučijo, da ima vsako dejanje posledico. Spoznajo, da se je kljub razočaranju treba pobrati. Naučijo se prepoznati čustva drugih in obenem postajajo bolj samozavestne osebe.

Če želite otroka pripraviti na življenje, naj se čim več igra.


Raziskovalci s Harvarda trdijo, da so zaposleni lahko odlični delavci, toda še bolj bodo, če so se v otroštvu naučili igrati. Skozi igro se otroci naučijo deliti stvari, ubogati, nadzorovati svoja čustva ter spoznajo, da ima vsako njihovo dejanje posledice. Če želite pripraviti otroke na življenje, v katerem se bodo odlično znašli, jim dovolite, da se igrajo in ob tem uživajo. Igranje razvija mnoge sposobnosti, ki so kasneje v življenju zelo pomembne. Le-te so tudi potrebne za uspešen zaključek študija.

Tisti otroci, ki znajo nadzorovati svoja čustva, so v šoli zelo uspešni. Vedo, da ne morejo biti vedno v središču pozornosti, spoštujejo druge in so pripravljeni na učenje. Psihologi so to poimenovali kot ''teorijo uma'', pri kateri velja, da človek spozna, kako so zamisli, prepričanja in želje drugih lahko drugačne od njegovih lastnih.

Razvoj čustvene inteligence

Igra omogoča, da se otroci tudi s pomočjo tujih izkušenj in čustev naučijo smiselno sporazumevati tako, da pri tem izrazijo svoje zamisli. Obenem se naučijo hvaležnosti, reševanja sporov in težav ter spopadanja z razočaranjem. Domišljija, oponašanje in sanjarjenje so ključni za intelektualni in družbeno-čustveni razvoj.

Če želite otroka pripraviti na življenje, naj se čim več igra.
Če želite otroka pripraviti na življenje, naj se čim več igra. FOTO: iStockphoto

Za akademski uspeh je najbolj pomembno, da razvijejo čustveno inteligenco, ki je ne morejo najti v knjigah, temveč jo črpajo iz odnosov z drugimi ljudmi.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863