
Kako uspešno se slepi otroci vključijo v življenje, na to kažeta njihovo doseganje akademskih standardov in družbene spretnosti. Le-te so pomembne zato, da se lažje vključijo v družbo in dobijo zaposlitev. Vodja projekta Ingrid Žolgar Jerković s pedagoške fakultete pravi, da je treba prav razvijanju njihovih spretnosti posvetiti več pozornosti.
V okviru Ciljno razvojnega programa (CRP) Konkurenčnost Slovenije 2006–20013 so opozorili, da je v času izobraževanja slepih in slabovidnih učencev premalo poudarka na področju družbenih situacij v primerjavi s področjem učenja akademskih veščin. Svetujejo, da se razvijanje družbenih spretnosti in kompetenc vključi v njihov učni načrt. Za lažje ugotavljanje stopnje družbene vključenosti slepih in slabovidnih so izdelali pripomoček, ki temelji na ocenjevalnih lestvicah za merjenje delovnih navad, reševanja problemov, odnosov z vrstniki in čustvene zrelosti. Ocenjevanje družbenih spretnosti in njihovo usmerjeno poučevanje je pomembno zato, da se slepi in slabovidni pripravijo na poznejše samostojno in neodvisno življenje.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV